Zdravá výživa

Keltican forte

tiktak5 - bez fotkytiktak5, 16. júna 2017

Dobrý deň,

prosím viete mi niečo napísať, ak má niekto skúsenosti s tabletkami Keltican forte? Potrebujem vedieť, či niekomu z Vás pomohli tieto lieky na obnovenie nervov. Ďakujem za každú reakciu.

@zareaguj


Diskusia k téme

40 komentáre k článku
Je to super liek. Užívam ho niekoľko rokov a keď si občas dám pauzu a zabudnem znovu nabehnúť naň, tak to hneď pocítim. Obsahuje 2 látky, ktoré vyživujú priamo jadro nervových buniek. Užívam ho na chrbticu a polyneuropatiu (z cukrovky). Ľudia si ho chvália. Poradila som ho aj môjmu lekárovi a aj so sestričkou ho nevedeli vynachváliť. Moja obvodná lekárka ho dáva mužovi na trojklaný nerv.tiež s úspechom.
Tento liek sa dá aj u nás kúpiť v lekárni ? lebo som počula , že len v Nemecku sa dá zohnať. Aká je teda pravda ? ďakujem.
U nás nie je schválený. Teraz si ho dávam nosiť z Nemecka. Predtým mi ho nosili z Rakúska, ale tam ho bolo treba najprv objednať v danej lekárni. Fungovalo to tak, že chlapík šiel na pracovnú cestu, objednal a pri ceste späť prevzal-zakúpil. To bolo pred 2 rokmi. Neviem, či to ešte stále takto funguje.
Je to nemecký výrobok, našla som veľmi priaznivé recenzie od pacientov. Ešte to dám zhodnotiť odborníkovi. Tiež niečo také potrebujem po úraze chrbtice.
Liek obsahuje uridinmonofosfát, B12 a kyselinu listovú.. Pomáha to regenerácii nervových zakončení. Telo sa dokáže regenerovať aj samé, ale ten proces je príliš dlhý,trvá aj niekoľko rokov, a liek tento proces urýchli.
Účinkuje všade tam, kde došlo k poškodeniu periférnych nervov, teda pri úrazoch, operáciách, hernii platničky, pri kŕčovitých sťahoch svalov. Znáša sa bez problémov s ostatnými liekami, dobré výsledky sú ale hlavne pri dlhodobom užívaní. Užívajú ho aj športovci. Učinkuje ale len na periférne nervy, ak je nejaké ochorenie, kde je postihnutý centrálny nervový systém, napr. skleróza multiplex, tak tam neúčinkuje. Našla som aj reakcie užívateľov, cca 80% pozitívnych: pri fibromyalgii, chvália ho diabetici pri polyneuropatii, ľudia, ktorí užívajú pravidelne lieky proti bolesti pri užívaní Kelticanu mohli znížiť dávky, pri hernii platničiek.....
Podľa typu ochorenia ho treba užívať, niekto má vyskočenú platničku a stačí mu mesiac, pri trvalých poškodeniach treba brať dlhodobo.
Nevýhodou je pomerne vysoká cena.
@Bubaya , ty si lekárka? aká lekárka? odkiaľ to všetko vieš? samé zaujímavé pozitívne informácie! čo je hernia platničky a polyneuropatia? prosím, vysvetli. dakujem.
Vycitala som na viacerych nemeckych strankach,nie som lekarka ale venujem sa alternativnej medicine uz veeeelmi dlho.
Polyneuropatia je poskodenie nervov v okrajobxch castiach tels, postihuje cukrovkarob, bolesti, trpnutie, pocit chladu, brnenie. Hernia je prietrz, platnicka medzi dvoma stavcami sa roztrhne stavce sa tru o sebs, zacnu zlacit na nervy z toho su velke bolesti.
@Bubaya děkuji za všechny informace, které jsi sem dala. Jsou to i pro mě zajímavé věci, které je dobré vědět. Takže za mě poděkování za tvoji snahu a sdílení informací, ke kterým bych se jinak nepropracovala.
Napísala som priamo do firmyx, ktorá to vyrába a odpovedali mi:
Ochrnutie sluchového nervu má pravdepodobne príčinu v centrálnom nervovom systéme, tu nie sú dokázané účinky Kelticanu. Keďže ale podporuje regenráciu periférnych nervov, môže pri ochrnutí tváre pomôcť. Podľa mňa by ale museli byť nejaké nervy zachované a čiastočne funkčné, aby došlo k ich obnoveniu. ALe ak je príčina, ako pri sluchovom nerve v mozgu, tak asi nepomôže.
V každom prípade je potrebné Keltican užívať dlhodobo, nemá žiadne vedľajšie účinky.
Ešte som sa dočítala, že pomáhajú pri nervových ochoreniach aj vysoké dávky vitamínu B12.

Pridaj komentár do diskusie: