Varenie

Adventný ovocný chlieb

boris111 - fotkaboris111, 15. novembra 2010

Chcem poprosiť či nemá niekto recept na adventný ovocný chlieb aký pečú v Rakúsku. Piekla ho niekedy dávno moja omama aj mama, ale nezachoval sa recept. Pamätám si, že to bolo chlebové cesto a boli v ňom nakrájané figy, sušené slivky, oriešky, hrozienka a neviem čo ešte. Ďakujem

@zareaguj


Diskusia k téme

porzellanka
@boris111 pozrela som sa na nete,nasla som recept na Adventbrot, ale nie je to zrovna chlebove cesto. u nas sa to vola Stola (S s mäkcenom :-).
pozriem sa este a prelozim ti ho.
porzellanka
½ kg jablk
¼ kg cukru
¼ kg hrozienok
¼ kg orechov (lieskovcov)
2 KL kakao sladene
½ kg muky
1 ½ bal. prasku do peciva
1 KL Skorice
trosku mlieka ak treba, mozno pridat 2 PL alkoholu (vodky).
Jablka ocistit a najemno nakrajat, presypat cukrom a nechat 4-5 hodin odstat. jablka pustia vela vody, ktoru sa cesto vlastne zamiesi. pridat vsetky ostatne suroviny a zmiesat. ak sa zda cesto nie dost vlacne, zavisi od druhu pouzitych jablk, pridat trochu mlieka. piect vo forme, na 180 stupnoch.
este ti pridam recept na nasu stolu, mozes si vybrat :-))
tati2008
boris111,pozri si www.coUvarit.sk,tam je Calta-stredoveky recept.Mozno to ,co hladas.
boris111
Ďakujem pekne za recepty.Hľadal som aj ja na nete a zistil som, že sa to volá Kletzenbrot. Štola je niečo podobné, ale nie je to ono. Pri Kletzenbrot sa cesto s ovocím ešte zabalí do rozvalkaného cesta. Urobí sa bochník a tak sa to dá piecť. Tati ten recept od Teba sa mi zda najpodobnejší tomu čo sa pieklo niekedy u nás. Budem hľadať ďalej, prípadne ak niekto má alebo nájde presnejší recept budem rád. Ešte raz ďakujem.
irenaw
@boris111 mám recepty na tento sladký chlieb, ale nebalí sa v nich cesto do ďalšieho rozvaľkaného cesta. ani ten, čo som včera kúpila na trhoch, nie je obalený v škrupinke z iného cesta. mne tak povedali, že základom sú sušené hrušky máčané v alkohole a zloženie cesta mi pripadá podobné ako biskupský chlebíček. vyskúšal si už nejaký recept? možno ten včerajší skúsim, ešte mi stihne do Vianoc odležať :-).