Zemiaky na stoprvý spôsob

jojusko - bez fotkyjojusko, 24. októbra 2010

Zemiaky sú potravinou, ktorá je na Slovensku asi najrozšírenejšia. Pripravujú sa ako prílohy, ale aj ako hlavné jedlá po rôznej úprave. Samozrejme, že aj Zobraziť celý popisZemiaky sú potravinou, ktorá je na Slovensku asi najrozšírenejšia. Pripravujú sa ako prílohy, ale aj ako hlavné jedlá po rôznej úprave. Samozrejme, že aj my sme írečití Slováci / nielen podľa kuchyne / a zemiaky pripravujeme na mnoho spôsobov. Zaužívali sme si názov s radovou číslovkou stoprvý v nadnesenom význame slova. Dôvodom na prípravu neni deň v týždni, význam dňa v roku a pod., ale jednoducho práve vzniknutá chuť člena rodiny. Chuť, ktorá vzniká aj vtedy ak ostanú zemiaky z iného jedla.

3-4
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1000  g, varené v šupke
80  g, rastlinné
2  KL
2-3  ks, tredne velká
1  dcl, alebo vegeta vo vode
100  g, prerastená pokrájaná na kúsky
60  g, strúhaný
 podľa chuti
3  hrnček á 3 dcl, /zakysanka/
2-3  PL, /môže byť aj iný/

Postup

  1. 1

    Zemiaky uvarené v šupke ošúpať a pokrájať na kolieska cca 1/2 cm hrubé. Do väčšej plochej nádoby na varenie / vhodná je s teflonovým povrchom / 2 PL oleja, rozohriať a prikladať kolieska zemiakov. Pražiť tak aby sa na jednej strane opiekli do zlatožlta, drevenou alebo umelohmotnou vareškou zemiaky pri tom podľa situácie kolieska premiešavať.

  2. 2

    Primiešať cibulku, popražiť, pridať rascu, osoliť, primiešať slaninku a tiež trochu popražiť. Na spodok zemiakovaj vrstvy naliať bujon a pomocou varešiek stláčať kolieska zemiakov k sebe aby vytvorili zo spečených koliesok maximálne možný spojený blok. Na vrch rozložiť kúsočky masla a nechať teplom roztaviť a volne pretiecť aj na spodné kolieska.

  3. 3

    Tak pripravené zemiaky už možno konzumovať a záleží na želaní či to stačí alebo pridať opekanie vrchnej vrstvy. Ak sa žiada opecť aj vrchnú vrstvu tak sa zemiaky vyklopia napr. na plech alebo väčšiu plochú misu a v obrátenej polohe sa prfesunú znovu do nádoby kde sa piekli na zbytok rozohriateho oleja ktorý sa tam musí priliať a zohriať pred vložením obrátenej vrstvy zemiakov. Je možné opečenie aj bez toho oleja ale ohrev nesmie byť prudký aby sa nespálilo pretečené maslo. Zemiaky sa môžu konzumovať aj s listovým šalátom ale my k tomu od kuchara dostaneme hrnček chladnéj zakysanky.

Diskusia k receptu

coldbery
jednoduché...ale fajne...ja takéto zemiačky zbožňujem a tiež k tomu rada vypijem tú zakysanku....:-)))
frezia68
Veru,veru,zemiaky máme radi aj na storaký spôsob a tento by mi určite chutil :-)
sovka62
Prehĺtam a prehĺtam. Máš pravdu, ani deň bez zemiakov. Pokúšam sa spomenúť, ktorý to bol rok, ale asi niekde okolo 1981, keď zemiakov jednoducho nebolo. V jedálni nám dávali ryžu aj k vyprážanému syru. Bolo to hrozné. Keď chýbali zemiaky, jednoducho nebolo z čoho variť. Veď ich potrebuješ do polievky, ako prílohu, na zahustenie rôznych jedál a v neposlednom rade ako hlavné jedlo. Smutné je len to, že sa na ich Slovensku pestuje čím ďalej tým menej a o chvíľu budú len z dovozu. Smutné, keď si predstavím, že kedysi sa nazývali naším druhým chlebom.
beast69
A co na to pečeň? Teda myslím tú našu - ludskú, veď s toľkej mastnoty sa musí zblázniť!
jojusko
Zemiaky a slovenské jedlá z nich sú v takej polohe, že komentáre k nim vo svojej podstate budú kladné. Zatial je tu niekoľko hodnotení ktoré potvrdzujú uvedené konštatovanie. Podstatu vystihla pani Sovka 62. Zemiaky v tejto úprave / a nielen v tejto /pochvalujú coldbery,jezibabka1 alebo frézia68. Ak jeden príspevok od beast68 je v českom jazyku, pripomína nám to spoločný štát a vážnu úlohu brambor v ČR. Uvediem svoj názor s tým súvisiaci, Pre beast69 / súčasne aj pre iných/ pripomínam veľkú variabilnosť druhu surovín a pochutín zemiakových jedál bez straty zákl.zemiakovej chute. Teda potreba menšieho prijmu tukov sa dosiahne jednoducho ich znížením až vynechaním. Musí sa však prispôsobiť príprava napr.opekanie pri nižšej teplote a častejšom miešaní.Veľkú rozšírenosť zemiakov pripomínam aj preto, že avizované zvyšovanie ich ceny pre záplavy a pre hosp.krízu bude mať značne velký negatívny vplyv na rodinné rozpočty bežných občanov. Bežný občan všetky financie ktoré obdrží, minie po úhrade nákladov na bývanie hlavne na stravovanie. Tu sa žiada zohladniť aké percento výdavkov ide na základné potraviny. V rátaní inflácie by sa najskôr mal vyhotoviť prehlad druhov a početnosti výdavkov . Pre infláciu sa určite ráta nárast ceny aj u takých tovarov, ktoré bežný občan nikdy nekúpi.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha