Zemiakový šalát trochu inak

jogal - fotkajogal, 14. januára 2012
Zemiakový šalát trochu inak
Foto: jogal

Tento šalát robí moja maminka a zatiaľ som ešte taký inde nejedla. Je o niečo ľahší na žalúdok, lebo v ňom nie sú vajcia na tvrdo. Až tak nenafukuje.

Suroviny

1 kg varené
4 ks
1 ks
1 ks z konzervy
225 ml
100 ml
vajíčko na kyslo:
1/2 dcl horúca
2 PL
2 PL
 štipka
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Toto potrebujeme:

  Zemiakový šalát trochu inak - obrázok 1
 2. 2

  Zemiaky si ošúpeme a uvaríme v slanej vode.

  Zemiakový šalát trochu inak - obrázok 2
 3. 3

  Dáme prevariť vodu, štipku soli, ocot a cukor. Do vrelého zamiešame vajcia aby vyzerali ako praženica. Necháme vychladnúť.

  Zemiakový šalát trochu inak - obrázok 3
 4. 4

  Kým chladnú vajíčka, nakrájame si zemiaky na kocky a zvyšok na drobné kúsky. Nakoniec pridáme tatarku, majonézu a ochladnuté kyslé vajíčka.

  Zemiakový šalát trochu inak - obrázok 4
 5. 5

  Zľahka premiešame a môžme podávať.

  Zemiakový šalát trochu inak - obrázok 5

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Takýto šalát s praženicou je pre mňa novinka.Ja do zemiakového šalátu vajíčka nedávam vôbec.Tvoj šalátik môže byť chutný,ale určite by som ho nenazvala ľahký pri tom množstve majonézy a tatarky,ako v každom majonézovom šaláte.Pre mňa je však zaujímavá príprava zemiakov,ktoré nie sú varené v šupke.Nerozpadávajú sa veľmi pri krájaní?Rada vyskúšam takúto zaujímavú prípravu šalátu.
Určite je to novinka, ale si myslím, že je jedno či sú tie vajíčka varené na tvrdo, alebo ako praženica, oboje je pre zažívací trakt a ešte v spojitosti s veľkým množstvom majonézy a tatarky veľký problém. Ale proti gustu žiaden dišputát.
Ľahký určite nieje, len pri našej skúsenosti o niečo ľahší. Zemiaky sa nerozpadávajú keď použijete šalátovky. Každému chutí to jeho.
Šalát z uvarených očistených zemiakov je dobrý, veď zemiaky (neošetrené proti klíčivosti) by sa po Vianociach nemali konzumovať varené v šupke

Pridaj komentár k receptu: