Pečená zelenina
Pečená zelenina

Zeleninové čipsy videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 28. decembra 2022

Vyskúšali ste už niekedy zeleninové čipsy? Sú naozaj vynikajúce. Na ich prípravu je najvhodnejšia koreňová zelenina, ale fantázii sa medze nekladú. Vyskúšajte a Zobraziť celý popisVyskúšali ste už niekedy zeleninové čipsy? Sú naozaj vynikajúce. Na ich prípravu je najvhodnejšia koreňová zelenina, ale fantázii sa medze nekladú. Vyskúšajte a určite si ich zamilujete.

60 minút
príprava
20-40 minút
na 130-150 °C

Videopostup

Postup

 1. 1

  Očistenú zeleninu nastrúhame alebo nakrájame na tenké plátky, najlepšie na mandolíne na zeleninu. Podľa potreby môžeme zeleninu osušiť papierovým obrúskom.

 2. 2

  Na papier na pečenie na plechu dáme trošku oleja a rozotrieme ho. Rozložíme plátky zeleniny vedľa seba tak, aby sa neprekrývali. Osolíme.

 3. 3

  Zeleninu pečieme najlepšie na teplom vzduchu pri 130 až 150 °C. Počas pečenia rúru každých 5 minút na chvíľku otvoríme, aby unikla vlhkosť. Pečieme približne 20 až 40 minút, kým zeleninové čipsy schrumkavejú.

 4. 4

  Zeleninové čipsy po upečení a úplnom vychladnutí uskladňujeme uzavreté vo vzduchotesnej nádobe. Vydržia asi 3 až 5 dní. Ale najlepšie chutia hneď čerstvé.

 5. 5

  Tip: Plátky zeleniny môžete okrem soli posypať aj korením či sušenými bylinkami a potom piecť.

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha