Špenátové guľky
Špenátové guľky

Zapekané špenátové guľky z krupice

Štefan Benďák
šéfkuchár reštaurácie Rouge v hoteli Mikado**** Nitra, 6. februára 2018
Zapekané špenátové guľky z krupice
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
4
porcie
20 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

Knedličky:
400 ml
200 g
40 g
2 ks
300 g čerstvý
Omáčka na zapekanie:
1 ks
100 g prerastená
250 ml
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mlieko spolu s maslom, so soľou a s bielym korením privedieme do varu. Pridáme opláchnutý a osušený špenát. Krátko povaríme. Naraz prisypeme krupicu a miešame, až kým sa cesto nezačne odpaľovať od dna hrnca.

  2. 2

    Odstavíme z ohňa a postupne zapracujeme vajcia. Zo zmesi tvarujeme malé knedličky, ktoré varíme v osolenej vode približne 6 minút.

  3. 3

    Na panvici opražíme slaninu nakrájanú na drobné kocky, pridáme nakrájanú cibuľu a opečieme dozlatista. Podlejeme smotanou. Povaríme päť minút a prisypeme postrúhaný čedar. Odstavíme z ohňa a dochutíme soľou a korením. Knedličky rozložíme do zapekacej misky, prelejeme omáčkou a zapečieme v rozohriatej rúre.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Moc pěkný recept, načiso jsem na něj dostala chuť na túto dobrotu. Povedené dílo, se kterým se dá pracovat, díky Mistře!
Dovětek: když vidím toto úžasné foto, umím si recept představit na Velikonoce - zeleno bílé vejce které půjdou kombinovat s lecčím. Oh, už to vidím. Pro začátek zapeču, ať jsem seznámena s originálem a mám do jara natrénováno, už se těším. Škoda, že jsem včera špenát nekoupila, chjo už by to dnes proběhlo.