Zamatová roláda duo fotorecept

alex37 - fotkaalex37, 15. januára 2018
Zamatová roláda duo (fotorecept)
Foto: alex37

A zase jeden časovo a finančne nenáročný recept aj pre začiatočníkov, taktiež pre toho, kto nerád pečie, ale sem-tam sa musí obetovať. Roláda je výborná, jednoduchá, bezlepková záležitosť.

30 minút
príprava
20 minút
na 185 °C

Suroviny

2x5 ks
2x5 PL
3 PL
2x1 ČL
8 PL
Plnka:
250 ml
250 g
1 bal
5 PL
1 konzerva

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si dve piškóty: 1. kakaová: Žĺtky vyšľaháme s cukrom do penista, pridáme kakao s 1 lyžičkou prášku do pečiva a nakoniec primiešame sneh z bielkov. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie, a pečiem na 185 °C cca 10 - 12 minút. Zatiaľ si pripravíme orechové cesto: 2. orechové: Žĺtky vyšľaháme s cukrom do penista pridáme 3 lyžice vody a 3 lyžice oleja, pridáme orechy s 1 lyžičkou prášku do pečiva. Upečieme na plechu vyloženom papierom na pečenie, taktiež na 185 °C cca 10 - 12 minút. Po vychladnutí otočíme, stiahneme papier a roláda zvnútra vyzerá ako na obr.

  Zamatová roláda duo (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si krém: 1 šľahačku s jedným pudingom Crème Olé za studena, 1 mascarpone a cca 5 lyžíc práškového cukru a 1 vanilkovým cukrom šľaháme na vysokých obrátkach cca 4 - 5 minút, až sa nám vytvorí pevný krém. Na piškótu natrieme jahodový džem, potom 1/2 krému a pokladieme kúskami jahôd z konzervy. Toto isté vykonáme aj orechovému cestu, pekne zvinieme a dáme do chladu. Miesto jahôd môžeme použiť aj iné obľúbené ovocie.

  Zamatová roláda duo (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Roládu môžeme posypať práškovým cukrom, u nás však na žiadosť čokoholika poliata čokoládou. Dáme tuhnúť na chvíľočku a môžeme sa do nej pustiť. Jemné cesto, chutný, menej sladký krém v kombinácii s jahodami, nesklame :-)

  Zamatová roláda duo (fotorecept) - obrázok 3
Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak nevím. 5x2 ks vajec - to by bylo 5 těst? 2x 5ks vajec by byla 2 těsta. Nemáš to náhodou přehozené @Alex37 ? Podobná zrada je i dole: 1x2 čajové lžičky prdopeč a 2x1 čajová lžička prdopeč. uf
1x alex37
Najprv som si myslela, že z tých dvoch ciest sa spraví jedna roláda, no keď som si to 2 x prečítala, zistila som, že ide o dve rolády, kakaovú a orechovú? To znamená, že ak by som chcela jednu spraviť stačí mi len 5 vajec, 5 PL cukru, atď? Tak si to teda aspoň uložím, páči sa mi, že je bez múky.
1x alex37