Zamatová roláda duo fotorecept

alex37 - fotkaalex37, 15. januára 2018
Zamatová roláda duo (fotorecept)
Foto: alex37

A zase jeden časovo a finančne nenáročný recept aj pre začiatočníkov, taktiež pre toho, kto nerád pečie, ale sem-tam sa musí obetovať. Roláda je výborná, jednoduchá, bezlepková záležitosť.

30 minút
príprava
20 minút
na 185 °C

Suroviny

2x5 ks
2x5 PL
3 PL
2x1 ČL
8 PL
Plnka:
250 ml
250 g
1 bal
5 PL
1 konzerva

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si dve piškóty: 1. kakaová: Žĺtky vyšľaháme s cukrom do penista, pridáme kakao s 1 lyžičkou prášku do pečiva a nakoniec primiešame sneh z bielkov. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie, a pečiem na 185 °C cca 10 - 12 minút. Zatiaľ si pripravíme orechové cesto: 2. orechové: Žĺtky vyšľaháme s cukrom do penista pridáme 3 lyžice vody a 3 lyžice oleja, pridáme orechy s 1 lyžičkou prášku do pečiva. Upečieme na plechu vyloženom papierom na pečenie, taktiež na 185 °C cca 10 - 12 minút. Po vychladnutí otočíme, stiahneme papier a roláda zvnútra vyzerá ako na obr.

  Zamatová roláda duo (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si krém: 1 šľahačku s jedným pudingom Crème Olé za studena, 1 mascarpone a cca 5 lyžíc práškového cukru a 1 vanilkovým cukrom šľaháme na vysokých obrátkach cca 4 - 5 minút, až sa nám vytvorí pevný krém. Na piškótu natrieme jahodový džem, potom 1/2 krému a pokladieme kúskami jahôd z konzervy. Toto isté vykonáme aj orechovému cestu, pekne zvinieme a dáme do chladu. Miesto jahôd môžeme použiť aj iné obľúbené ovocie.

  Zamatová roláda duo (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Roládu môžeme posypať práškovým cukrom, u nás však na žiadosť čokoholika poliata čokoládou. Dáme tuhnúť na chvíľočku a môžeme sa do nej pustiť. Jemné cesto, chutný, menej sladký krém v kombinácii s jahodami, nesklame :-)

  Zamatová roláda duo (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Tak nevím. 5x2 ks vajec - to by bylo 5 těst? 2x 5ks vajec by byla 2 těsta. Nemáš to náhodou přehozené @Alex37 ? Podobná zrada je i dole: 1x2 čajové lžičky prdopeč a 2x1 čajová lžička prdopeč. uf
Najprv som si myslela, že z tých dvoch ciest sa spraví jedna roláda, no keď som si to 2 x prečítala, zistila som, že ide o dve rolády, kakaovú a orechovú? To znamená, že ak by som chcela jednu spraviť stačí mi len 5 vajec, 5 PL cukru, atď? Tak si to teda aspoň uložím, páči sa mi, že je bez múky.
Super zmena pôvodného receptu. Ja si tam viem predstaviť aj višne alebo čučoriedky, proste čo dom dal. Ešte nás čakajú nejaké oslavy, tak vyskúšam.

Pridaj komentár k receptu: