Vyprážané kuracie krídla
Vyprážané kuracie krídla

Výborné kuracie krídla v ochutenom chrumkavom obale videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 18. novembra 2022

Fantasticky chutné kuracie krídla, na ktorých si môžu pochutnať dokonca aj bezlepkáči. Mäsko, na ktorom si pochutí celá rodinka, stačí vybrať len prílohu podľa Zobraziť celý popisFantasticky chutné kuracie krídla, na ktorých si môžu pochutnať dokonca aj bezlepkáči. Mäsko, na ktorom si pochutí celá rodinka, stačí vybrať len prílohu podľa chuti.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/?m=1

5
porcií
20-25 (+ odležanie) minút
príprava
25 minút
tepelná úprava
Výborné kuracie krídla v ochutenom chrumkavom obale (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

10-11 ks
3 dl
2 PL
1 KL
Na obalenie:
6 PL
2 KL
2 KL
2 KL
1 KL
1,5 KL
1-2 ks
Postup

 1. 1

  Zmiešame mlieko, jogurt a soľ. Kuracie krídla vložíme do tejto tekutiny a necháme aspoň 3 hodiny v chladničke postáť. Ak chcete, môžete kľudne aj dlhšie🙂

 2. 2

  Na obalenie si zmiešame kukuričnú múku, mletú papriku, oregano, soľ, korenie a cesnak. Vajíčka si rozšľaháme, ale soľ do nich nepridávame.

 3. 3

  Napokon vyberieme krídla z chladničky, povyberáme ich na kuchynský papier, aby trošku odtieklo to mlieko. Netreba ich osušiť papierom, len povykladať, to stačí. Nakoniec mäso dávame najprv do vajíčka a potom do ochutenej múky.

 4. 4

  Krídla vkladáme do horúceho oleja, kde narýchlo opečieme najprv 1 stranu, aby dostalo akoby kožu. Krídla otočíme, zakryjeme pokrievkou a pečieme 10 minút na malom stupni. Po čase krídla otočíme a pečieme znova 10 minút, ale tentoraz odokryté. Ku koncu môžeme mäso ešte raz otočiť, pre krajšiu farbu a väčšiu chrumkavosť🙂

 5. 5

  Takto pripravené krídla sú naozaj veľmi chutné. Mäsko je vo vnútri šťavnaté a ten chrumkavý obal je fantasticky chutný👍 Prílohu si už môže zvoliť každý sám. U nás to bolo zemiakové pyré. Prajem dobrú chuť!

  Výborné kuracie krídla v ochutenom chrumkavom obale (videorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

  Výborné kuracie krídla v ochutenom chrumkavom obale (videorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

janger
Fantazia 👍. Keby som mala teraz aspon jedno toto tvoje kridelko :-).
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia