Utopenci ako ich robím ja

bozulka - fotkabozulka, 4. marca 2010

Veľa rokov sme bývali v Južných Čechách a tam som sa naučila jesť utopence,ktoré bývali v každej poriadnej "hospodě" - teda v každej.!!!

Postup

  1. 1

    Do väčšieho pohára ukladáme cibuľu na kolieska,na to ošúpané pokrájané špekáčky asi na 3 cm kúsky,postup opakujeme,prekladáme korenínami,uhorkami,feferónkou až dovtedy pokial máme suroviny.Keď všetko uložíme ,zalejeme nálevom,zavíčkujeme a odložíme do chladu.Keď vydržíme 3-4 dni môžeme si pochutnávať s čerstvým chlebíkom a dobre vychladeným napríklad Budvarkom. Tie uhorky a feferóny sú mojím nápadom,zatial som ich ešte nikde nevidela,ale je to tou mojou chuťou na ostré a pikantné jedlá. Keď som slávila 55 rokov a chystala sa do dôchodku urobila som 5 litrový pohár a nemala som šťastie ochutnať ani kúsok.Chlapi to zvládli " než bys řekl švec" ostal mi len nálev.Bola som rada,že im chutilo.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ano,keď vydržíme.To je pravda,u nás to bejvávalo podobne.Tie uhorky s feferonkami ,to musí byť dobré.Už by som to robila len v malom množstve,vieš mala som doma troch chlapov a v tedy sa varí inak ako teraz,keď sme dvaja.
Ja už roky zaváram uhorky tak že do každého pohára pridávam chilli papričku.