Uhorkovo-ananásový šalát fotorecept

katka78 - fotkakatka78, 1. apríla 2016
Uhorkovo-ananásový šalát (fotorecept)
Foto: katka78

Možno pre niekoho exotický, každopádne jednoduchý a osviežujúci šalát. Výborne sa hodí najmä k mäsu (pečené, grilované) a to nielen pre jeho chuť. Ananás v ňom pomáha nášmu telu mäso ľahšie stráviť (to je už asi všeobecne známe).

1
porcia
10-15 minút
príprava

Suroviny

1 ks menšia
1 plátok
1 ks menšia
podľa chuti
Nálev:
1 dl
1 - 2 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Množstvo surovín uvádzam len orientačne, šalát robím od oka. Uhorku buď riadne vydrhnem (ak chcem ponechať šupku), alebo ošúpem. Nakrájam ju na 5-6 cm dlhé pásiky, vnútornú časť s jadierkami do šalátu nepoužívam (zjem).

 2. 2

  Z očisteného ananásu odkrojím 1 plátok, cca 2 cm hrubý, nakrájam ho na menšie kúsky.

  Uhorkovo-ananásový šalát (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Cibuľu očistím, nakrájam na tenké plátky. Uhorku, ananás a cibuľu vložím do misky, premiešam, osolím a nechám postáť, kým mierne zmäknú a pustia šťavu (nevylievam).

 4. 4

  Medzitým si v rajničke zmiešam vodu s cukrom a na sporáku prihrejem, kým sa cukor rozpustí. Vychladnutý nálev pridám k šalátu, premiešam, dochutím citrónovou šťavou a čili.

  Uhorkovo-ananásový šalát (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Šalát sa môže hneď podávať, ale ja ho zvyčajne nechám ešte odstáť. Citrónovú šťavu je možné nahradiť limetkovou, dá zase inú chuť.

  Uhorkovo-ananásový šalát (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Srdečne Ťa pozdravujem, milá @katka78 a prezentujem Tvoj, podľa našich chutí právom 5 a viac *_ový, rcp pripravený u nás v Des Moines Iowa. Použil som asi 200 mm umytú neolúpanú uhorku, 1/2 voňavého zrelého ananásu, 1/2 červenej cibule, chili som vymenil za zelené jalapeño a šťavu z celého citróna. Veľmi pekne Ti ďakujeme za rcp, na ktorom sme si, doplnenom o plátky šunky, pochutnali na nedeľňajších raňajkách (tzv. hollywood breakfast)! Tešíme sa na Tvoje ďalšie "štíhle" recepty!


1x katka78