Tvarohový zákusok fotorecept

zuzana78 - fotkazuzana78, 3. mája 2013
Tvarohový zákusok (fotorecept)
Foto: zuzana78

Suroviny

6 ks
2 PL
3 PL
5 PL
1 ČL
6 PL
50 ml
50 ml
 štipka
 na potretie
Tvarohová plnka:
2 ks po 250g
300 ml
1 ks
3 PL
1 ks
2 ks po 410g
Šľahačková plnka:
300 ml
1 PL
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Bielka vyšlaháme so štipkou soli,pridáme cukor a šlaháme kým je pena biela, lesklá.Potom pridáme žltka,zašlahame,pridáme vodu,olej a nakoniec preosiatu múku s preosiatym kakaom a práškom do pečiva.Cesto vylejeme na papierom vystlaný plech alebo omastený a dáme upiecť pri 180 stup. 15 , 20 min.

  Tvarohový zákusok (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Piškotu necháme vychladnúť.Stiahneme papier a dáme naspäť na plech,ja som nemala papier,lebo mam na to sprej a len som ho ponadvihovala.Potrieme džemom a uložíme na piškotu dobre odkvapkané ovocie..

  Tvarohový zákusok (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pripravíme si tvaroh.plnku....Slahačku vyšlaháme..tvarohy vyšlaháme s cukrami..šlahačku ručne vmiešam do tvaroh.zmesi a pripravím si želat.stužovač.Rozmiešam si ho podľa návodu v 100 ml vody,rýchlo ho rozmiešam a vylejem do neho tvaroh.zmes,premiešam ,kym nevidno že zhustlo a rozotriem na ovocie a dam stuhnuť do chladničky...

  Tvarohový zákusok (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ked je stuhnutá masa,vyšlaháme si šlahačku s kakaom a práš.cukrom...Kakaovú zmes natrieme na tvarohovú zmes a necháme stuhnúť..

  Tvarohový zákusok (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
používateľ nemá avatar
hag
Toto je dobrota. Ja síce nedávam želatínový stužovač (drží dobre aj bez neho), ani šľahačku navrch, ale inak to isté. Niekedy navrch postrúham kúsok čokolády. Je vynikajúci aj s jahodami alebo aj s banánmi. Máš ho krásny!
tvárohové máme radi, vyzerá veľmi dobre tvoj koláčik. už je uložený v KK. len tej šľahačky by som dala menej. no ale to už je individuálne, niekto má rád viac, niekto menej.
Určite ho vyskúšam - Veľká noc je dobrým dôvodom.
Na pohľad vyzerá super, dúfam, že bude aj tak chutiť.
Vďaka za recept, už ho mám v KK.
Tak tento zákusok, už podľa surovín, musí byť Nebíčko v papuľke. Určite pri najbližšej slávnostnejšej príležitosti vyskúšam. Vďaka za recept. Ukladám.

Pridaj komentár k receptu: