Tuniakový šalát Easy

martinis - fotkamartinis, 11. januára 2013 15:51
Ďalšie recepty »
Tuniakový šalát EasyFoto: martinis

Tuniakový šalát s chrumkavými kúskami uhorky, cibule a listového šalátu a paradajkami, dochutený olivovým olejom a šalátovým korením.

1
porcia
10 min
príprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Prečo si nepripomenúť chuť leta aj v tomto zimnom období a nedopriať si poriadnu dávku vitamínov, navyše, ak to aj dobre chutí ? Skontrolujte chladničku, doplňte prípadne chýbajúce suroviny a spríjemnte si deň takouto tuniakovou večerou :P

 2. 2

  Vyberieme si väčšiu misku, aby nám suroviny pri miešaní nevypadávali :) Dáme do nej odvážnu hrsť listového šalátu a tuniaka aj s olejom.

 3. 3

  Paradajky a uhorku umyjeme a pokrájame - paradajky na ľubovoľné väčšie kúsky a uhorku na hrubšie polkolieska. Cibuľu očistíme a nakrájame ako uhorku, potom všetko pridáme do misy.

 4. 4

  Šalát zasypeme šalátovým korením podľa chuti, zakvapneme šťavou zo štvrťky citóna a pridáme aj trocha petržlenovej vňate pre chuť. Ak nepoužijete tuniaka v oleji, ale vo vlastnej šťave, nezabudnite pridať aj lyžicu či dve olivového oleja.

 5. 5

  Všetko spolu dobre premiešame a hneď podávame, keďže najlepší je čerstvý. Najviac chutí s viaczrnnou žemľou a ručím za to, že hneď po prvom súste sa budete cítiť ako uprostred júla :)

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist