Rybací šalát
Rybací šalát

Treska zo sardiniek

simi711 - bez fotkysimi711, Partizánske, 11. augusta 2019
Treska zo sardiniek
Foto: simi711

Výborná, rýchlo pripravená, dá sa použiť ako šalát alebo nátierka na chlieb.

4
porcie
20 minút
príprava

Suroviny

3 ks uvarené
1 bal.
2 - 3 ks
2 ČL
150 - 200 ml
1 štipka
1 ks menšia
0,5 dl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vajcia, kyslé uhorky postrúhať nadrobno. Cibuľu pokrájať nadrobno, osoliť, nechať postáť, aby zmäkla. Sardinky zbaviť vonkajšej kože a vnútornej kosti, roztlačiť vidličkou. Všetko spolu zmiešať, pridať horčicu, majolku, šťavu z uhoriek. Dochutiť soľou, prípadne korením. Dať vychladiť do chladničky.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Chuť takéhoto šalátu rsp. pomazánky môže byť super. Moja mamka do vianočného zemiakového šalátu dávala sardinky.( S kožou aj chrbticou) a šalát bol vynikajúci. V novodobej ére presedlala na výmenu za dvojboj mrkva hrášok a už to nie je ten náš, vianočný. Chýbajú mi tam tie sardinky, ktoré ani ja doma kvôli môjmu "rozmaznanému" manželovi nemôžem dávať. V danom recepte mi neladí názov. Treska nemôže byť zo sardiniek. To ako keby som povedala, kurča z prasaťa. Ja by som pomenovala - sardinky v majonéze. Tak ako sa volá aj: treska v majonéze. Ale, je to len môj názor. A, asi dnes urobím na obed. Vďaka za inšpiráciu.
Nenapadlo by ma robiť šalát zo sardiniek, neviem si predstaviť tú chuť, ja som robila treskový šalát z tresky - filety som mierne povarila a pokračovala podobne, no dala som aj mrkvu, tá by tam mala byť, vajíčka nie, chcela som, aby bola podobná tej kupovanej.