Torta Špongia (SpongeBob)

nika168 - fotkaNika168, Čadca, 20. apríla 2017 15:53
Ďalšie recepty »

Torta Špongia (SpongeBob)Foto: nika168

Torta bola pre kamarátku, ktorá je hrdou krstnou mamou dvojročného Šimonka :D

Suroviny

Biely piškótový korpus:
150 g
4 kusy
150 g
1 bal
1 bal
 (alebo rumová aróma)
Tmavý korpus:
120 g
140 g
150 g
1 bal
1 bal
150 g
6 ks
 (alebo rumová aróma)
Pribináčikový krém:
500 g
2 ks
Karamelový krém:
1 konzerva
150 g
Ovocná náplň:
 (jahodový)
Ozdoba:
 s detským motívom
 (biela, mliečna čokoláda)

Postup prípravy

 1. 1

  Pripravíme si bielu piškótu: Žĺtky vyšľaháme s práškovým a vanilínovým cukrom do peny, pridáme rum, arómu. Postupne pridávame múku s PDP a na záver ušľahaný sneh z bielkov. Pečieme pri teplote 170 stupňov približne 35-40 minút /závisí to na type vašej rúry/.

 2. 2

  Pripravíme si tmavú piškótu: Zmäknuté maslo vyšľaháme s cukrom, vanilínovým cukrom a rumovou arómou do penista. Zašľahávame žĺtky, mierne vychladenú roztopenú čokoládu a potom múku zmiešanú s PDP. Potom opatrne zapracujeme vyšľahaný sneh z bielkov. Pečieme pri teplote 160 stupňov 45-60 minút.

 3. 3

  Upečené, vychladnuté a rozrezané pláty ponatierame bohato zohriatym džemom a plníme pripravenými krémami. Pribináčikový krém si pripravíme vyšľahaním mascarpone a pribináčika, v surovinách som neuvádzala pri tomto kréme cukor, ale kto má rád sladšie, pokojne nech si pridá :D je to predsa detská torta a deti sladké milujú.

 4. 4

  Karamelový krém si pripravíme z deň vopred uvareného salka na karamel alebo dnes už kúpite hotové karamelové salko. Salko vyšľaháme so zmäknutým maslom a naplníme tortu.

 5. 5

  K takýmto krémom som si pripravila aj ovocie, ktoré môžte dávať medzi pláty samostatne alebo priamo do krému. Ja som maliny dala do smotanového krému a banány do karamelového. Po naplnení tortu ozdobíme po stranách prikladaním čoko paličiek /odporúčam - dostať ich v Lidli - Mister choc značka/ alebo použite klasické trubičky. Stuha slúži na previazanie a čiastočne aj na spevnenie aby trubičky náhodou nespadli, i keď ich priliepate ku krému ale stuhou nepokazíte nič - je to aj peknou ozdobou aj istotou :D Oblátku s detským motívom môžte dať priamo na tortu, položiť na krém, oblátka by sa nemala rozpiť, je z dobrého materiálu. Dostať ju v cukrárenských potrebách. Ja som objednávala na internete.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist