Karamelová torta
Karamelová torta

Lotus Biscoff torta videorecept

laylastastykitchen - fotkalaylastastykitchen, 13. júla 2022
25-30 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpusy:
300 g
280 g
10 g
6 ks
150 ml
170 ml
4 PL
3 ČL
Krém:
450 g
300 ml
300 g
Poleva:
Zdobenie:
Postup

 1. 1

  Najskôr som oddelila žĺtky od bielkov. Žĺtky s kryštálovým a vanilkovým cukrom som začala šľahať. Šľahala som do penista až kým cesto bolo bledšej farby. Potom som postupne pridala olej a vodu. Pokračovala som s preosiatou múkou, kakaom a práškom do pečiva. Všetko som dobre prešľahala mixérom.

 2. 2

  Zvlášť v miske som vyšľahala bielky na tuhý sneh. Vyšlahané bielky som zľahka vmiešala do cesta. Cesto som vyliala do dvoch okrúhlych foriem s priemerom 24 cm a piekla som vo vyhriatej rúre na 180 °C približne 25-30 minút. Upečené korpusy som nechala úplne vychladnúť.

 3. 3

  Medzitým som pripravila krém z masla, ktoré som samostatne šľahala 3-4 minúty. K maslu som pridala kondenzované mlieko a nakoniec Lotus Biscoff nátierku. Vyšľahala som hladký krém.

 4. 4

  Tortu som naplnila veľmi jednoducho. Krém som natrela na jeden korpus a prikryla som druhým. Krém som naniesla na boky torty a dala som ju do chladničky stuhnúť.

 5. 5

  Tortu som poliala Lotus Biscoff nátierkou, ktorú som trochu roztopila v mikrovlnke.

 6. 6

  Ozdobila som zvyšným krémom a Lotus Biscoff sušienkami. Je to veľmi chutná torta. Určite ju vyskúšajte :-)

Diskusia k receptu

haji
Nejen na pohled je to krásná torta, určitě je aj velmi chutná. Pěkný receptík, postup i video - šikovné ruky. Mám otázku, polevu - pomazánku Lotus - jsi nějak ohřívala? Věřím, že manžel byl spokojený, i mně by tato Lotus tortička chutnala hmmm
durka1
Torta vyzerá skvele! Aký priemer formy ste použila? A akú značku masla? Ďakujem pekne
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia