Tiramisu

sjuz - fotkasjuz, 11. apríla 2010
Tiramisu
Foto: sjuz

Viem, že sa robieva z vajíčok, ale toto je "bezpečná" a veľmi chutná verzia:) Tento recept mám od manželovej sesternice Andrejky. Dostala ma ním :)

Suroviny

500  g
250  g
10-15  PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uvaríme si kávu - ja varievam klasickú Nescafé - silnejšiu. Do nej si vlejeme Amaretto - cca 1 dcl. Mascarpone si vymiešame do hladka, aby v ňom neboli hrčky. Pridáme vaječný likér, vymiešame na krém. Vyšľaháme šľahačku do tuha. Opatrne vmiešame do mascarpone.

  2. 2

    Na dno nádoby si poukladáme piškóty cukrovou stranou dolu. Polejeme lyžicou kávy, aby piškóty boli nasiaknuté, ale nie priveľmi. Navrstvíme polovicu krému, rovnomerne rozotrieme po piškótach.

  3. 3

    Piškóty znovu navlhčíme kávou, a navrch dáme druhú polovicu krému, uhladíme a vrch nahusto posypeme cez sitko kakaovým práškom. Je treba nechať stáť v chladničke min. 6 hodín.

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
Tiramisu má množstvo variácií ,ja robievam jednu z verzií z tortového krému z Kauflandu/ sú rôzne,ja používam likérový/ vypracujem podľa návodu, pridám tvaroh a šľahačku , celý postup tak ako je uvedený v recepte od sjuz
@sjuz už viem čo na sobotu upečiem : tvoje Tiramisu a zebrovú tortu len ju naplním ako mala Sandra.Myslím,že bude úspech.A do tretice od Martinky slanú tortu a môžeme oslavovať.
Bozulka - je to veľmi rýchle, aj keď sa možno nezdá :)
Ja som robila medzi varením obeda - a šup do chaldničky a večer sme sa už len oblizovali:)
Vyzerá úžasne a hlavne pre tých čo sa vyhýbajú vajíčkam. Ja mám na tyramisu asi 20 receptov, ale najúžasnejší je /robila som ho nedávno/ ten čo robil Emanuel, je na jeho stránke.
steli - je veľmi pravdepodobne, že si priliš namočila piškoty, alebo dala prilis vela sľahačky do mascarpone. treba skusat:)

Pridaj komentár k receptu: