Teplý zeleninový šalát

alzbetty - fotkaalzbetty, 10. septembra 2013
Teplý zeleninový šalát
Foto: alzbetty

Príliš mäsová kuchyňa v školskej jedálni nevyhovuje mojej priveľmi vegetariánskej duši, preto si vždy obedíky nosím so sebou do školy (aby som neumrela od Zobraziť celý popisPríliš mäsová kuchyňa v školskej jedálni nevyhovuje mojej priveľmi vegetariánskej duši, preto si vždy obedíky nosím so sebou do školy (aby som neumrela od hladu :D). Zvyčajne sa činí mama, dnes ráno som si pekne privstala a navarila ja :D hlavne že sa mi na to vrhli spolužiačky a takmer som bola bez obedu :D

1
porcia
5 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 ks
1 ks
1 ks
1 ks
1 PL
Zemiaky:
150 g
1 PL
trocha
Postup

 1. 1

  Zemiaky dôkladne umyjeme a aj so šupkou uvaríme domäkka. Cuketu nakrájame na tenké prúžky, mrkvu, petržlen očistíme, nakrájame tiež na prúžky. Z papriky vyberieme jadierka a nakrájame na pásiky.

 2. 2

  Zeleninu zamiešame s olejom a koreninami, necháme odstáť, pokým sa zemiaky neuvaria. Zemiaky scedíme a zamiešame s olejom, soľou a korením.

 3. 3

  Zeleninu opečieme na teflónovej panvici domäkka, aby bola mierne chrumkavá. Potom ju odložíme a rovnako opečieme aj zemiaky, aby chytili peknú kôrku. Všetko spolu zamiešame, ochutíme citrónovou šťavou a posypeme bazalkou.

 4. 4

  TIP: môžete použiť akúkoľvek dostupnú čerstvú zeleninu (brokolica, karfiol, tekvica...)

Diskusia k receptu

martinis
tiež by som mal k školskej strave čo povedať, v prvom rade vyňať zemiaky z hmotnostných noriem na zeleninu ...
každopádne, tvoj recept je super a určite sa ním nechám inšpirovať, lebo obedy do školy si tento rok budem musieť nosievať aj ja. ja si pridám ešte trocha fazule, tá mi tam celkom pasuje :)) ale prezraď , ty si obed máš kde v škole prihriať ? lebo ak nie, potom to nie je teplý šalát :-)))
1x vatiky
tiginko
perfektný, len ma tiež napadlo to isté, že asi chúďa v škole už nebude veľmi teplý...
alzbetty
nooo ja ho jedávam tak už postudenší ale žalúdok si privykol :D mal by sa správne podávať teplý.. ale myslím že v bufete by mi ho prihriali keby som nebola taká lenivá a išla si ho dať zohriať :D :D
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia