Citrónový koláč
Citrónový koláč

Supervláčny citrónový koláč videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 21. januára 2021

Fantasticky chutný, vláčny dezertík, v ktorom sa dokonale vyvažuje chuť citróna a cukru. Ak ste milovníkom citrusových zákuskov, neváhajte ho vyskúšať! Hodí sa Zobraziť celý popisFantasticky chutný, vláčny dezertík, v ktorom sa dokonale vyvažuje chuť citróna a cukru. Ak ste milovníkom citrusových zákuskov, neváhajte ho vyskúšať! Hodí sa na každú príležitosť, ako aj na sviatky a oslavu :-)
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2021/01/supervlacny-citronovy-zakusok.html?m=1

30 minút
na 150 °C
Supervláčny citrónový koláč (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

Cesto:
350 g
350 g
350 g (alebo margarín)
6 ks
z 1 citróna
z 1 citróna
1 bal.
1  bal. (15 g)
Poleva:
z 1 citróna
cca 350 g

Postup

 1. 1

  V jednej miske si najprv vyšľaháme zmäknuté maslo s cukrom a nastrúhanou citrónovou kôrou. Následne po jednom všľaháme 3 vajíčka. Potom pridáme aj polovicu múky s kypriacim práškom a polovicu citrónovej šťavy a zakaždým dobre prešľaháme. A nakoniec celý postup zopakujeme aj so zvyšnými prísadami :-)

 2. 2

  Hotové cesto vylejeme na olejom natretý a múkou posypaný plech. Pečieme na 150 °C cca 30 minút. Treba si to sledovať a spraviť skúšku ihlou. Môj plech má rozmer 35x25 cm.

 3. 3

  Zatiaľ kým sa koláč pečie, si urobíme polevu. Pomocou mixéra všľahávame cukor po jednej lyžici do citrónovej šťavy, kým nedostaneme hladkú hustú polevu. To, že koľko cukru presne potrebujete záleží aj od veľkosti citróna čo ste použili, to že koľko mal šťavy. Mne stačí niekedy 300 g, ale niekedy treba veru až 400 g :-)

 4. 4

  Nakoniec už len polevu nanesieme na vychladnutý upečený koláč a necháme celkom stuhnúť. Po stuhnutí krájame zúbkavým nožíkom, ktorý si namáčame do teplej / horúcej vody.

  Supervláčny citrónový koláč (videorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Prajem dobrú chuť ! Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na YOUTUBE

Diskusia k receptu

cesminaz
Dakujem vám všetkým velmi krásne za vaše milé slová :-) Som velmi rada, že sa receptík páči. Prajem všetkým príjemný večer :-)
motyka
Kedysi piekla citrónový koláč mamka, najme pre švagra. Miloval ho. Bol síce s plnkou, ale ľahučký ako obláčik. Mamka už dávno tu nieje a ani jej koláč.
Tak sa mi zdá, že to bolo podobné cesto. Ani nevieš akú radosť a koľko spomienok si mi týmto receptom vrátila. vďaka, vďaka, vďaka. Určite niekedy vyskúšam.