Šťavnatá orechovo-jablková torta

dadush - fotkadadush, 4. augusta 2015
Šťavnatá orechovo-jablková torta
Foto: dadush

Tento recept som našla v starej kuchárskej knihe pôvodne pečený na plechu ale ja som sa rozhodla ho upiecť v tortovej forme.

60 minút
tepelná úprava

Suroviny

Korpus:
6 ks
3 PL
3 PL
150 ml
100 ml
6 PL
1 ks
Sneh:
6 ks
7 PL
hrsť pomleté
6-7 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ako prvé som si spravila korpus. Vaječné žľtka s cukrom som vyšľahala potom som pridala mlieko a olej, nakoniec som primiešala vareškou hladkú múku. Ja som si cesto rozdelila na dve časti, do jednej som dala za lyžicku kakaa ale nemusi byť :-) Cesto som vyliala do maslom vytretej a kokosom vysypanej tortovej formy, najskôr biele a potom cik-cakovito kakaové cesto. Piekla som cca 30 min. na 160 stupňoch, ale pečenie záleží od rúry.

 2. 2

  Medzí tým ako sa piekol korpus tak som rozomlela orechy. Tesne pred upečením korpusu som vyšľahala bielka s cukrom do tuha, potom som pridala pomlete orechy a jablká (ja som mala nastrúhané zavárané). Túto snehovú masu som natrela na upečený korpus a dala do rúry piecť daľších 30min. Tu je dobré davať pozor aby sa bielka nepripiekli.

 3. 3

  Po upečení a vychladnutí som poliala roztopenou čokoládou a posypala ozdobami. Najlepšie chutí na druhý deň ako každý koláčik s jablkami.

  Šťavnatá orechovo-jablková torta - obrázok 3

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
zaujímavý koláčový recept, ten bielkový vrch s orechami a jablkami ma zaujal najviac. Rada ho niekedy vyskúšam, ja asi bez čokoládovej prikrývky
Joj, dámy aj by som vás ponúkla ale už sme ho zbaštili ....
@tiginko torta mi prisla taka fádna bez tej čokolády ale sto ludi sto chuti :-)
@afataga torta nie je suchá ale štavnatá z tých jablk, priznám sa koly tomu mi torta nechutila ale ked som kostla na druhý deň tak to uz bolo o niecom inom. :-)

Vskúšajte a dajte vedieť či chutil :-)
@dadusch , aj mňa na tomto koláči nalákal ten orechovo-jablkový sneh, prípadne by som miesto čokolády dala aj citrónovú alebo inú polevu, teda, komu tá čokoláda vadí.
Dámy ďakujem za pochvaly :-)
@kukulienka71 áno kuchyňa ma baví, trávim v nej veľa času :D
@cesminaz júúú tvoj koláčik vyzerá tiež skvelo, píšem si na môj siahodlhý zoznam na vyskúšanie :-)
sto ľudí sto chutí, ale kedže ja som čokoholik tak vždy siahnem po čokoládovej poleve :D :D takže každý podľa svojej chuti :-)

Pridaj komentár k receptu: