Špaldové kokosové keksy

povazskycukor - fotkaPovažskýCukor, 12. decembra 2016. Komerčný recept.

Komerčný recept<br />Vianoce sú o tradíciách a jednou z najobľúbenejších je pečenie vianočných cukroviniek. Príjemná vôňa tiahnuca sa z rúry a spoločná radosť z pečenia, dotvárajú tú pravú atmosféru adventu. Zobraziť celý popisKomerčný recept<br />Vianoce sú o tradíciách a jednou z najobľúbenejších je pečenie vianočných cukroviniek. Príjemná vôňa tiahnuca sa z rúry a spoločná radosť z pečenia, dotvárajú tú pravú atmosféru adventu. Vyskúšajte recept na Špaldové kokosové keksy od blogerky The Story of a Cake, ktorý vám prináša SweetFamily a upečte si spolu chutné Vianoce. Ďalšie vianočné recepty nájdete na <a href="http://www.sweet-family.sk" target="_blank">www.sweet-family.sk</a>.

15 - 20 ks
porcií
10 - 12 minút
na 170 °C

Suroviny

40 g mletý
60 g zmäknuté
100 g
 štipka
40 g
1 ks
Postup

 1. 1

  Zo všetkých ingrediencií si vypracujeme pevné, jednotné cesto. Necháme ho asi hodinku odpočívať v chlade. Medzitým vyhrejeme rúru na 170 stupňov a pripravíme si plech s papierom na pečenie.

 2. 2

  Z cesta si vytvarujeme valček a krájame ho na menšie valčeky. Alebo z cesta tvarujeme guľôčky, ktoré prstom jemne zatlačíme, aby nadobudli tvar keksov. Guľôčky môžeme ešte celé obaliť v mletom kokose.

 3. 3

  Pečieme asi 10 – 12 minút. Z uvedeného množstva budeme mať cca 15-20 menších keksov.

  Špaldové kokosové keksy - obrázok 3

Diskusia k receptu

evanaaa
No, na prvý pohľad..... :) Aspoň mohli byť krajšie naaranžované, najmä ak je komerčný recept.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia