Šišky so zemiakom

frona - fotkafrona, 29. januára 2011
Šišky so zemiakom
Foto: frona

Tento recept som dostala od mojej švagrinej. Posťažovala som sa jej, že nemávam šišky dierové, a tak mi povedala, že tieto určite budú....a veru boli. Dnes som ich robila a tu sú aj pre vás. Recept na penu som použila od @tetadena . Je ozaj super.

90 minút
príprava

Suroviny

500 g
50 ml
50 ml
1 ks
1 ks,varený
1 mokka lyčička
2 PL
1/2 kocky
asi 300 ml, vlažné
 na vyprážanie podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z trochy mlieka, cukru a kvasníc urobiť kvások

  2. 2

    Pridať olej, rum, vajce, múku, soľ, potlačený varený zemiak a mlieka toľko, aby bolo cesto vláčne a redšie ako na buchty. Ja som dala asi 300 ml. (možno trošku viacej). Dobre cesto vymiesiť a nechať vykysnúť asi 15-20 minút. Znova cesto premiesiť a znova nechať vykysnúť. Preložiť na dosku, vygúlať a vykrajovať pohárom šišky. Prikryť utierkou, aby neobschli a nechať ešte vykysnúť tak 20 min. Vyprážať v horúcom oleji ( ja som vyprážala vo friťáku) najprv prikryté asi 3-4 min. , potom odokryť,obrátiť a smažiť ešte 2-3 min, kým nie sú pekné hnedkasté. Pred vložením do oleja urobiť v ceste jamku a tou jamkou smerom dolu vložiť do oleja.

  3. 3

    Vypražené dať na servítku a pocukrovať. Môžu sa podávať s lekvárom alebo ovocnou penou. Želám dobrú chuť

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Ďakujem za pochvalu. Boli výborné,ale dnes už také nie sú. Ako každé kysnuté cesto...Ale dám ochrumkavieť do mikrovlnky alebo na hriankovač a budú skoro ako čerstvé
Frona, už u pečení chleba v domácí pekárně jsem po nějaké době zjistila, že kde je brambor, tak je těsto skvělé a opravdu stačí jeden, který nám třeba zbyde od oběda. Moc se mi líbí tvé koblížky!!
super šišky musím sa do nich aj ja pustiť a tento recept sa mi páči,ja ich skusim aj plniť-milujem lekvárové šišky,alebo aj jamkové s penou

Pridaj komentár k receptu: