Segedínsky guláš s kôprom

izabella929 - fotkaizabella929, 30. augusta 2015 13:29
Ďalšie recepty »

Vyborný chuťou, proste letný segedínsky guláš..tento recept som nefotila..

5-6
porcií
20 min
príprava
60 min
tepelná úprava

Suroviny

TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Bravčové mäso som umyla, osušila a pokrájala na kocky.

 2. 2

  Do rajnice som dala roztopiť masť, pridala som pokrájanú cibuľu a nechala opiecť, pridala som pokrájané mäso a nechala som ho dusiť, pokiaľ sa celkom tekutina neodparila..

 3. 3

  Potom som pridala červenú mletú papriku a kečup..

 4. 4

  Nechala som spolu podusiť chvíľku a podliala som troškou vody,osolila, okorenila, pridala som rascu..takto sa mäso dusilo za občasného podlievania horúcou vodou..

 5. 5

  Pokiaľ sa dusilo mäso, pripravila som si kapustu..na troška masti som opiekla malú pokrájanú cibuľu, k cibuli som pridala cukor a nechala spolu skaramelizovať..pridala som pokrájanú kapustu, mleté čierne korenie, podliala troškou horúcej vody a dusila do mäkka..

 6. 6

  Keď bolo mäso mäkké, aj kapusta, všetko som spolu zmiešala a pridala som pokrájaný cesnak, nechala prejsť varom..do smotany som pridala múku, rozmiešala a pridala som k segedínskemu gulášu..na slabom plameni som nechala povariť iba chvíľočku, len kým sa múka uvarila..

 7. 7

  Napokon som pokrájala kôpor, pridala som ho do gulášu a odstavila..mala som namrazené knedlíky, tie som iba prihriala a servírovala na taniere..

 8. 8

  Prajem vám dobrú chuť..

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist