Šalát z červenej repy a zemiakov fotorecept

evusik - fotkaevusik, 29. augusta 2016
Šalát z červenej repy a zemiakov (fotorecept)
Foto: evusik

Toto je taká zdravá alternatíva zemiakového majonézového šalátu, ale bez majonézy. Môže sa podávať ako hlavné jedlo alebo ako príloha k mäsu.

10 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Základom tohto šalátu sú zemiaky a červená repa a mali by byť v pomere 1:1, približne. Červenú repu a zemiaky uvaríme v šupe, necháme vychladnúť. Ja som si zeleninu uvarila večer a šalát som robila ráno. Teda ja som robila v parnom hrnci.

  Šalát z červenej repy a zemiakov (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď máme zeleninu uvarenú a vychladnutú, samotná príprava je veľmi rýchla. Repu ošúpeme a nastrúhame na hruho, zemiaky ošúpeme a pretlačíme ako na šalát. Do misky pridáme na drobno nakrájanú cibuľu, na tvrdo uvarené a nakrájané vajcia. Pridáme kyslú smotanu alebo jogurt, olivový olej, osolíme, okoreníme a pokvapkáme citrónovou šťavou.

  Šalát z červenej repy a zemiakov (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  dobre zamiešame a necháme vychladiť

  Šalát z červenej repy a zemiakov (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  ja si ho pripravujem len tak, ako hlavné jedlo ale je úplne úžasný ku grilovanému mäsu

  Šalát z červenej repy a zemiakov (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Mila @Evusik fotka sice nieje najlepsia,ale zato šalat je vyborny!!! Vdaka pekne,urcite ho budem robit znova ;-) Ja som dala kyslu smotanu.


2x evusik, haji
Robil som ho dnes na zajtra, len neviem čí ho nebude málo. Pustili sme sa do neho riadne. Ja som dal Grécky biely jogurt zo Zvolena. Je fakt dobrý.


2x evusik, haji
@Haji to je fajn, že sa recept vyskúšala a že ti chutilo :) ja urobím zajtra, budem zavárať červenú repu tak si zopár odložím aj na šalát

1x haji