Rýchly krémeš fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 2. marca 2015
Rýchly krémeš (fotorecept)
Foto: tatranka

Mám rada inovované koláčiky a zákusky. Jedným z nich je aj tento krémeš. Odlišuje sa len krájaním a je ohromné, že s nim niet veľa práce a žiadne omrvinky ako to pri krémešoch býva. Mám sama v mojich receptoch tri druhy krémešov, no teraz vedie prim tento recept.

12
porcií
30 minút
príprava
35 minút
na 200-180 °C

Suroviny

500 g
1 l
5 PL
2 bal.
3 PL
2 ks
250 ml
1 bal.
50 g na polevu
30 g
štipka
1 PL do snehu
2 PL do čoko polevy

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Lístkové cesto rozdelíme na polovicu. Vyváľame na veľkosť 24x32 cm. Popicháme ho vidličkou. Na opačnej strane plechu,upečieme celý plát. Druhý plát rozdelíme na 8 cm štvorce, tie nepopicháme a upečieme tiež na opačnej strane plechu. Pečieme vo vyhriatej trúbe na 200 - 0C a pri vložení cesta do vyhriatej trúby, teplotu stiahneme na 170-180 stupňov. Keď je cesto pekné nafúknuté a chytá farbu do hneda, vyberieme. Trvá to 18-20 minút. Treba sledovať! Takto máme základ krémešu. Plnka: v pol litri mlieka vyšľaháme žĺtka,cukor,puding a štipku soli. Dobre našlahanú zmes, dáme variť. Keď zmes začne hustnúť, pridáme druhú polovicu mlieka. Stále miešame, aby sa nám nevytvorili hrčky a aby nám puding neprihorel. Takto uvaríme kašu-plnku. Po uvarení ju stiahneme z plameňa a dáme chladnúť. Medzi tým si vyšľaháme sneh z dvoch bielok, do ktorého pridáme štipku soli a lyžicu kryštálového cukru-postupne. Keď je sneh pekný tuhý, lesklý, pridáme ho do teplej kaše. Vymiešame. Letný krém vylejeme na celý plát upečeného cesta. Rovnomerne rozotrieme zrovnáme. Necháme schladiť. Vychladenú šľahačku spolu s balíčkom stužovača na šľahačku, vyšľaháme do tuha. Nanesieme na studený krém, na schladený koláč. Na šľahačku poukladáme upečené štvorce. Nechávame asi 2mm medzierky. Štvorce nám pokryjú celý koláč. Mali by sme mať 12 štvorcov, veľkých 8 cm. Polejeme čokoládou rozpustenou vo vodnom kúpeli, / vár.čokoláda,Cera,2 lyžice mlieka. / A potom už nakrájame krémeš ostrým nožom. Veľmi sa mi páči takto spracovaný krémeš.

    Rýchly krémeš (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom už len zasadnúť ku kávičke a pochutnať si na krásnom krémeši. Nech sa vám vydarí recept tak ako mne, aby ste boli spokojné.

    Rýchly krémeš (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Takýto krémeš si dám za 1 či 2 v hocakej cukrárni a nebudem sa s ním babrať doma. Voda, riad, elektrina, papier na pečenie, jar,... To skutočne Vás tu baví kupovať 40 - 50 centové lístkové cesto, doplnené navyše kypriacimi práškami, aby sa "bohato" nadulo. ktoré vajce v podstate nevidelo, a zo svojich 400g má 300g nezdravého tuku v sebe. Keď už robím krémeš doma, tak niečo čo stojí za to, zdravotne, chutne. Lístkové cesto zásadne doma zo smotanového masla. Vznikne cesto, ktoré sa naozaj lístkuje a nepráši na omrvinky. A krém určite bez škrobu, bez pudingu. To si rovno môžete uvariť puding do pohára a priložiť k tomu piškótu, rovnaký efekt. Sladké, mastné, bez chute, napchaté škrobom.
Ďakujem vám,že vás upútal tento rýchly krémeš.A že je naozaj rýchly,pochopíte,ak ho budete spracúvať.
Tešíma tiež,že ste mi pochválili aj fotografiu.Sama za seba viem,že aj obal ako sa vraví predáva. Teraz na starosť som si našla záľubu k zaujímavým a pekným fotografiam. Keďže mám vnúčatá dospelé a už nemám koho fotiť,trochu dbám na to,aby to čo som navarila a upiekla s láskou aj dobre vyzeralo.
Ďakujem.
@tatranka , máš nádherné fotky, čistučké, lákavé, vkusné... Tie vankúšiky sú podarené, chcela si ich tak mať, aby zákusok krajšie vynikol? zvyknem vrchné diely pred pečením popichať vidličkou, aby sa nenafúkli, a keď zabudnem, tak po upečení zaťažím vrch, aby spľasol.