Raňajkové punčové a citrónové muffinky

smajliqa - fotkasmajliqa, 23. septembra 2014
Raňajkové punčové a citrónové muffinky
Foto: smajliqa

Varecháči, toto nieje recept na naučenie niečoho nového,alebo nejaká novinka.muffiny sú tu už toľko krát,že sa to nedá spočítať..tieto muffinky pridávam len preto,ak budete potrebovať pripraviť rýchle,sladké a dobré raňajky pre svoju lásku..a nakoniec sa do nich pustí aj celá familia :)

12
porcií
20 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

120 g
80 g
80 g
1 ČL
1 ks
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ide to rýchlo:) takže punčové: vajíčka si vymiešame s cukrom a vanilkou.za stáleho miešania pridáme vlažné maslo,ktoré sme si roztopili, a pomaly pridávame za stáleho miešania aj múku s pdp.

  2. 2

    Hotové cesto má polotuhú konzistenciu. Vymastíme a vysypeme si muffinkový plech a dávame po lyžici cesta, na to pokrájané jahody,zasa lyžicu cesta a dáme piecť. Po vychladnutí polejeme puncovou polevou. Citrónové: pripravujeme tak isto,ale do cesta vmiešame ešte lyžicu citrónovej šťavy a lyžicu rumu. Miesto jahodiek ja dávam marhulky,a na vrch citronovu polevu. Ozdobíme podľa vl.fantázie.

  3. 3

    Polevu si pripravíme každý tú svoju odskúšanú. ja robim puncovu tak,že si preosejem cukor,a pridám malinový sirup,kým nemám tú správnu konzistenciu.tiež dám lyžicu rumu. citrónovú robím vymiešaním cukru a citr.šťavy.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Desiata, Dezerty, Raňajky, Na sladko, Drobné pečivo, Koláče, Pečené

Diskusia k receptu


Zatiaľ 0 komentáre