Pšeno-ražno-špaldová kaša

olson - bez fotkyolson, 22. marca 2014
Pšeno-ražno-špaldová kaša
Foto: olson
2
porcie
5 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

50 g (lúpané proso)
50 g
50 g
podľa potreby
2  PL
1  PL
1 ks
10  ks
15  ks
1  ČL
1  ČL
1  ČL
2 ks
1  ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    V mixéri si rozmixujeme pšeno, špaldovú krupicu, ražné vločky (recept je možne spraviť aj bez mixovania, no kaša vtedy nie je taká jemná). Rozmixované suroviny vložíme do hrnca, zalejeme vodou (0,5l) a za stáleho miešania varíme.

  2. 2

    Po 3-4 min. k surovinám pridáme sušené sójové mlieko a ďalej varíme pokiaľ nám kaša nezačne hustnúť (kaša nemá byť príliš hustá/riedka, toto si regulujeme pridávaním vody). Po zhustnutí kaše treba kašu ochutnať, aby sme sa presvedčili, či sú suroviny dostatočne mäkké. Ak je všetko tak ako má byť, kašu odstavíme a pridáme med a ostatné suroviny - nakrájaný banán, goji, čučoriedky, kivi, kokos, sezamové semená a škoricu. Všetko poriadne zamiešame, aby sa chute všetkých surovín spojili. Na záver pridáme na vrch kaše arašidové maslo na zjemnenie chuti.

  3. 3

    Suroviny je možné obmieňať podľa vašej chuti a fantázie. Prajem dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

5 komentárov k receptu
mňam! uložené, chcem vyskúšať pšeno a hľadám recepty.toto mi prišlo práve vhod!pšeno spomínala už moja mamka, že ho ako deti jedávali na sladko, ale nevedela si spomenúť, ako ho babička robievala, tak hľadám...
Môj vnúčik odmieta jesť,chutí mu iba pšenová kaša ale iba vo vode a mliečko od maminky / 14 mesiacov/ a ešte biely BIO jogurt,iný nechce.Možno takto mu to zachutí.

Pridaj komentár k receptu: