Poschodový lacný krémeš fotorecept

cesminaz - fotkaCesminaz, 8. apríla 2018 21:55
Ďalšie recepty »

Poschodový lacný krémeš (fotorecept)Foto: cesminaz

U nás doma ho voláme len takto :-) Je to výborný zákusok s krémom zo Zlatého klasu. Recept mám od svojej mamy.

8-10 min
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
200 g
2 ks
125 g
cca 1,5 dl
2 ks
Krém:
4 bal.
2 l
3 ks
3 PL
2 bal.
podľa chuti
80-100 g (82 %)
NOVINKA: Vychádza druhá kniha z Varecha.sk:
100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

 1. 1

  Najprv si v jednej miske premiešame lyžicou len sypké suroviny. Potom pridáme vajcia a dopoly spustené maslo, ktoré dobre v múke spracujeme. Dostaneme niečo ako drobenku. Potom pomaly dolievame vlažné mlieko podla potreby, aby sa nám cesto spojilo a vyhladilo. Máme dostat polomäkké až mäkké cesto.

  Poschodový lacný krémeš (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Z cesta urobíme valec, ktorý pokrájame na 4 rovnaké časti. Každé vyvalkame na tenko na velkost plechu a opatrne pomocou válku ho prenesieme na plech, ktory sme trocha natreli olejom. Cesto dáme piect do rúry, ktorú sme si uz dopredu rozohriali na 180 °C.Cesto sa pečie len velmi krátko, cca 8-10 min. Ono sa to má len nafúknut a slabo ohnednut. Na dotyk má byt este mäkké. Takto upečieme vsetky pláty za sebou. Posledný plát necháme v plechu. Moj plech má rozmer 28x38 cm.

  Poschodový lacný krémeš (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Ako nasledovné si urobíme krém. Celkom klasickym postupom, ako sa aj puding robí, si uvaríme Zlatý klas v mlieku. Rozdiel je len ten, že ked už začne bublat a hustnút, vtedy pridávame a postupne zamiešavame polohrubú múku. Treba zo 3 kopcovitejšie PL. Necháme povarit/pobublat, pridáme cukor podla chuti a este 2-3 minutky aj s nim povaríme. Hotový krém zoberieme dole z ohna a za stáleho pomalého miešania ho necháme vychladnút natolko, aby ste si v nom už nepopálili prst. Musí byt ešte dostatočne teplý nato, aby sa v ňom vaječné žltky tepelne upravili, no nie zrazili/uvarili :-)

  Poschodový lacný krémeš (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ešte do pomerne horúceho krému v miešame žltky. Ked sme žltky vmiešali, dáme kúsok masla, ktoré sa pomalým miešaním krému má v nom celé rozpustit.

  Poschodový lacný krémeš (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Krém natierame este teplý. Rozdelíme si ho tak, aby ho bolo medzi plátmi rovnako. Ako prvý natrieme ten v pekáči a tak ukladáme nan aj dalšie pláty. Vrchný posledný plát trocha pritlačíme a koláčik necháme zmäknút. Ja ho zakrývam len utierkou. Celkom zmäkne asi za 3-4 hodiny.

  Poschodový lacný krémeš (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Tento krémeš je velmi chutný, velmi pekne vyzerá a je celkovo velmi jednoduchý :-) Cesto je od toho krému výborné, jemné. Celkovo je fantastický ;-) Nech vám chutí.

  Poschodový lacný krémeš (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist