Plnené datle
Plnené datle

Plnené datle

siuuu - fotkasiuuu, 4. novembra 2019
Plnené datle
Foto: Siuuu

Suroviny

 väčšie a mäkšie
 (aspoň 60 % kakaka)
Plnka:
Na ozdobenie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Datle vykôstkujeme - ja ostrým špicatým nožom narežem na jednej strane datľu a vylúpnem kôstku. Do otvoru natlačím plnku (zmiešané arašidové maslo alebo Salko s rozmixovanými piškótami, arašidovú zmes som osladila troškou javorového sirupu) alebo iba nasekané oriešky či celú mandľu a v dlaniach pogúľam ako valček, aby zostal zachovaný pekný tvar.

  2. 2

    Naplnené datle namáčame v čokoláde rozpustenej s kokosovým alebo iným tukom, odkladáme na papier na pečenie, ozdobíme podľa fantázie napr. nasekanými mandľami a necháme v chladničke stuhnúť. Skladujeme v chladničke.

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
Dievca, ty si sa teda rozbehla! :-))
Chvilu som tu nebola a uz je tu kopec tvojich super receptov. Dakujeme ti, ze sa s nami o ne delis.
Ja tiez plnim datle, aj marhule ale iba vlasskym orechom a potom namacam polovicu do cokolady. Plnit “plnkou” ma veru nenapadlo. Urcite skusim.
Pekny neskory vecer.
@kucharka (4.11.2019 22:39)

Všetky tieto nepečené mali byť v jednom príspevku ako inšpirácia k Vianociam - sú to fotky z minulých rokov, ale administrátorka si myslela, že lepšie budú samostatné príspevky - budú sa dať lepšie vyhľadávať.
Pěkný receptík, plněné datle ve tvém podání musí být velká dobrota. Plnili je skkřítkové? Bo moje velké ťapy jsou dost nemotorné, haha Jsi škovná, a jak už jsem napsala, tvůj blog se mi moc líbí!

@haji (5.11.2019 20:38)

Mala som väčšie a mäkšie datle a plnili sa celkom dobre - na plnenie som použila takú širšiu rúčku malej lyžičky a išlo to. A robila som iba testovaciu várku - asi 15 kusov, tak sa to dalo.

Pridaj komentár k receptu: