Pečienkové rolky fotorecept

terakota - fotkaterakota, 5. mája 2014
Pečienkové rolky (fotorecept)
Foto: terakota

Prišiel čas na opekačky v prírode. Pečienkové rolky pripravujem doma a sú veľmi obľúbené u mojich priateľov.Stačí k tomu dobrá panvica a nejaká podpera na retiazku (trojnožka, alebo drevo podopreté kameňom).

30 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

 (alebo pražská šunka)
2 pl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Bôčik nakrájame na tenké plátky čo najdlhšie, lahôdkové ramienko alebo šunku nakrájame na tenko všetko najlepšie strojom. Papriku a pór narežeme na 5 cm dlhé plátky a cibuľu tak isto na tenké plátky - kolieská.Pečeň narežeme rovnako na 5 cm dlhé klátiky 1x1 cm

  Pečienkové rolky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na dosku si uložíme postupne jeden plátok bôčika, plátok ramienka, pečeň,papriku,pór, cibuľu po jednom kuse. osolíme, okoreníme a postupne zrolujeme najprv do ramienka a potom špirálovite bôčikom. Koniec bôčika zafixujeme šparátkom, aby sa nám rolka nerozvíjala. Uložíme do krabice na potraviny a môžme ísť do prírody.

  Pečienkové rolky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  V prírode si urobíme uhnište, zavesíme plech alebo plochú panvicu, na ktorú dáme masť, a do horúcej masti vložíme dve-tri cibule nakrájané na hrubé kolieska a očistený cesnak celú hlávku. Zľahka opečieme do zlatova zo všetkých strán, vyberieme na tanier a do cibuľovo-cesnakovej masti naukladáme hotové rolky

  Pečienkové rolky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Opečieme na silnejšom ohni, otáčame z každej strany. Nepečieme dlho, pečeň nepotrebuje dlho opekať lebo bude tvrdá. A môžme podávať aj s pečenou cibuľou a cesnakom a chlebom.

  Pečienkové rolky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

20 komentárov k receptu
Páci sa mi receptík.Nemám moznost v prírode,ale doma na panvici si pripravím.Hoci aj bez tej skvelej atmosféry.Vyzerá náramne chutne.
rolky vyzerajú parádne, začali sa aj u nás grilovačky, tak toto bude mať premiéru. Asi začnem zamieňať sladké za takéto mäskové dobroty :)
Pridám: Z jednej rolky vidieť trčať niečo iné ako pečen, alebo papriku. Je to kyslá kapusta. Ostali mi bôčikové plátky a pečeň, tak som zroloval do bôčika iba pečeň a trochu kyslej kapusty. Doporučujem na spestrenie. Pôvodne to podávali niekedy bez tej pečene u nás v Labuže s názvom moravské vrabce.
Niečo podobné som jedla na jednej hostine, a potom som aj robila, ale z kuracích pečienok, a ukladala som to "nastojato" tesne jednu rolku k druhej do menšieho pekáčika a piekla som v rúre.

Pridaj komentár k receptu: