Pečené zemiaky na grile

bojar - bez fotkybojar, 23. júna 2015

Tento recept som si vymyslel - vypracoval ako Marian Labuda vo filme Vesničko má středisková - najlepšie pivo je zo siedmeho schodu.

Suroviny

1 kg
0,10 kg
2 ks
2-3 strúčiky
0,15-0,20 kg
1 ks
na špic noža

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Očistené zemiaky nakrájam na kolieska, cibuľu nakrájam na hrubšie, slaninku na plátky, klobásu na kolieska a papriku na plátky. Všetko, vrátane korenín a oleja zamiešam v mise a bolám jednotlivé porcie do alobalu a to 2x. Vložím to do rozohriatého grilu a zakryté pečiem a drevenom uhlí 35 min. Asi 4x to obrátim a máme super večeru. Bez klobásky to robím ako prílohu k grilovanému mäsu, alebo ražníkom, ktoré kým sa pečú zemiaky ugrilujem v záhradnom krbe. Podávame to rovno na alobale a ako prílohola može byť hlávkový šalát.

  2. 2

    Alobal na zakrútenie.

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
Mne sa to pozdáva, na rozdieľ iných, ktorí len čakajú na príležitosť niekoho ponížiť, skritizovať, pritom ani neskúsili spraviť, nieto ešte posúdiť, ako to chutí, však, @kakao , podľa tvojho profilu si asi gurmán, ale okrem spomínaného si ešte recept nepridal, aby si ukázal, ako treba správne variť.
@bojar , keď som bola dieťa, otec ma občas vzal na ryby a takto piekol zemiaky - bez klobásky - v popole pahreby, zabalené do pergamenu a niekoľkých vrstiev novín, v ďalšom balíčku sa piekli ryby... Na chvíľku si mi oživil detstvo... Ďakujem. Tvoj recept sa mi veľmi páči:-)))*****
@kakao , tesime sa na nejake tvoje recepty, aby sme vsetci vedeli, ako ma vyzerat spravny recept, spravne vyzerajuce jedlo, spravny postup, a atd atd atd....
@bojar , presne takto pripravujeme recept aj my, uz ako male deti sme si toto robili vzdy na opekacke :) super, ze si to tu pridal, ozivil si mi spomienky :)
@kakao nechapu, tohle se bezne dela u vody na grilech nebo na ohynku kdyz je rost. Tohle se ti teda vubec nepovedlo. @bojar mavam, my se vzdycky o to poprali a tak delame kazdemu vlastni balicek :-) Ono to neni az tak recept, jako navod jak si vyrobit dobrutku, vid?

Pridaj komentár k receptu: