Patizón zapečený s mäsom fotorecept

frezia68 - fotkafrezia68, 28. augusta 2015

Komentáre 1 - 15 z 16


@frezia68 , nuž trošku ti aj závidím, že máš zdravý krásny zo svojej záhradky...už som ho takto plnila a bol skutočne vynikajúci.-)si proste šikuľka....
..
U nás bol dnes tiež plnený patizón, ale taký chudobnejší - teda bez mäsa. Plnila som ho sebou samým, fetou, cibuľou, nakrájanou paradajkou a takým čudom, čo sa volá čirok. Vraj bezlepková obilovina, jedla som ho prvýkrát a chutil. Nabudúce ale urobím takýto patizón s mäskom, páči sa mi a viem, že aj chutiť bude :-).
Ďakujem za nahliadnutie a @katka78 : čirok nepoznám,hoci som bezlepkáč,tak sa musím poobzerať :-) .Veď sa učíme celý život.
1x katka78
Ten čirok je obilovina, ale mne pripomína skôr strukovinu - chuťou, aj konzistenciou. Aj sa podobne spracúva, namáča cez noc a potom varí. Ja som ho namočiť nestihla, iba povarila cca 40 minút vo vode a bol chutný, aj zuby mám celé :-) Len hrniec som mala od neho zafarbený, ale však SATO umyl :-)
Tu som naša viac info  histaminovakasulka.com/2014/04/03/protizanetlivy-cirok-neprave...
aj recepty nejaké tam sú.
dobre si navarila, ta bars šumno :-), dokonca aj feferonku si dala, takze ti nemam co vytknut :-), len pre info: chilli stipe iba raz, feferonka dva krat, lebo ma hrubu kožu, ktora sa tazko travi
@afataga : ďakujem,ale nepoznám rozdiel medzi chilli papričkou a feferónkou.Akurát tie malé guľaté asi menej štípu,ale ozaj majú tvrdú kožu a nemám ich rada,ale na trhu nebol výber,tak som pár kúpila.Najradšej mám tie dlhé,štíhle a mäkké,na konci najmenej štípu,ale čím vyššie krájam,tým ostrejšie :-),ale mne stačí a silnejšie druhy ani nehľadám :-)
frezia68,patizón som nevypestovala,ale tebe vyrástol krásny,naplnila ho dobrotami,tak určite aj chutil fantasticky ,akurát ta čubrica,míňa sa mi a obchod s korením zatvorili,pekný deň :))
@mracik9 : nevadí,čubricu nahradí saturejka,pridávam majorán.....a ten patizón veľa,veľa kvetov a boli len 2 ks...nemal kto opeliť,asi ?Aj Tebe pekný deň :-)
ja by som si pochutila, aj zelenina aj kúsok maska, to ja rada v takýchto variantach, chlebík máš ukážkový na to, že bezlepkáč, mne by stačilo bez