Ovocné zemiakové knedlíky

babkamt - fotkababkamt, 24. júna 2011
Ovocné zemiakové knedlíky
Foto: babkamt

Tento rok sa nám urodilo mnoho jahôd,čerešní,tak sa ich snažím využiť vo varení a pečení na rôzne spôsoby.Tentokrát som spravila jahodové a čerešňové guľky.O prípravu sa s vami podelím.

7 -8 minút
tepelná úprava

Suroviny

Na cesto:
80 dkg varené
1 čl
50 g
50 g
1 ks celé
100 g
posýpka:
125 g
ovocie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Dala som variť 8 ks zemiakov v šupke. Uvarené vychladnuté zemiaky akom ošúpala. Potom som ich nastrúhala.Na doske som vypracovala cesto za všetkých surovín:múky,vajíčka,zemiakov,soli,škrobovej múčky a detskej krupice.

  Ovocné zemiakové knedlíky - obrázok 1
 2. 2

  Umyté čerešne a jahody zbavím stopiek,nechám odkvapkať.

  Ovocné zemiakové knedlíky - obrázok 2
 3. 3

  Z cesta spravím dva valčeky,z ktorých si po kúsku odkrajujem,prstami trochu rozmačkám na placku,do nej vložím jahodu alebo čerešňu,spravím z cesta guľku.

  Ovocné zemiakové knedlíky - obrázok 3
 4. 4

  Do hrnca dám zovrieť vodu.Do vriacej vody vkladám knedličky.Varím ich kým nevyplávaju na povrch.Je to asi 7 - 8 minút. Strúhanku na suchej panvici opražím.Potom opraženú strúhanku osladím práškovým cukrom. Uvarené knedličky vyberiem z vody.Omastím rozpusteným maslom a posypem osladenou strúhankou. A už stačí len popriať dobrú chuť.A tú ja teda na tie knedličky rozhodne mám.

  Ovocné zemiakové knedlíky - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
zemiakové knedlíčky- guľky milujem... moja mamina tiež robieva, ja som zatiaľ sama tieto nerobila
jéj , zajtra robím z čerešnííííí , si ma predbehla len ja by som ich sem už nepridávala už tu je môj recept len nie je s čerešňami , otázočka škrobovú múčku nedávam čo to má aký význam pre cesto? Ďakujem .
babkamt@ dnes mi robis den detskej radosti,knedlicky aj pagaciky ako od mamicky.Ked sa nam detom nechcelo mlet mak,tak boli knedlicky s prezlami/doteraz je pre mna struhanka prezle/pekny den