Orechový koláč
Orechový koláč

Orechový koláč

marianne - fotkamarianne, 12. júla 2017
Orechový koláč
Foto: marianne

Pred 25 rokmi som ho našla pod názvom Drahý orechový koláč. Má luxusnú chuť. Pekávam ho výnimočne, keď mám chuť na niečo Mega orechové. Fotka ako vždy narýchlo, bola čakačka naň...

40-45 minút
na 170 °C

Suroviny

250 g
1 PL
200 g
150 g
50 g diétne
6 ks
2 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na panvici roztopíme maslo, pridáme 100 g na jemno posekaných vlašských orechov a pod pokrievkou opražíme. Posypeme 1 PL práškového cukru a necháme skaramelizovať. Preložíme z panvice na studený tanierik.

 2. 2

  Zvyšné vlašské aj lieskové orechy zomelieme. Sucháre valčekom na cesto rozdrvíme. Celé vajcia vyšľaháme, pridáme cukor, pomleté orechy a sucháre zmiešané s práškom do pečiva. Nakoniec pridáme posekané skaramelizované orechy.

  Orechový koláč - obrázok 2
 3. 3

  Všetko spolu premiešame a vlejeme do vymastenej a strúhankou vysypanej formy. Povrch urovnáme a pečieme v mierne vyhriatej rúre cca 40-45 minút. Potom ešte 10 minút dopekáme vo vypnutej rúre. Ale každá rúra pečie inak, treba to ustriehnúť. po vychladnutí polejeme koláč čokoládovou polevou. Môžeme dozdobiť orieškami.

  Orechový koláč - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tyyyjo, Tak len co som tento koláčik videla jediné mi preblesklo hlavou...narodky moje mamy..ona je orechová neskutočne,, tak upečiem, ozdobím a stavím sa že bude mať úspech viac než torta ;)
Před mnoha léty jsem dělala podobný dort - griliášový. Tam se dělala i máslová plnka s griliáší. Tvůj koláč musí být výborný, bo je to samý ořech a to já ráda. Díky za receptík!