Orechová torta bez múky fotorecept

dvorkaDvorka, 51 ročná žena, 30. januára 2016 11:53
Ďalšie jej recepty »

Orechová torta bez múky (fotorecept)Foto: dvorka

Január je v našej rodine narodeninový. Rada pečiem torty a hlavne, stále skúšam niečo nové. Aj teraz som sa nedala po klasike - osvedčenom recepte, ale našla som niečo nové. Recept som si pred prípravou prečítala, suroviny upravila na malú formu o priemere 19 cm a až pri miešaní cesta mi došlo, že netreba žiadnu múku. Ostala som vyplašená, ale výsledok ma milo prekvapil.

20 min
príprava
30-35 min
na 180 °C

Suroviny

5 ks
160 g
160 g strúhané
0,5 - 1 PL

Postup prípravy

 1. 1

  Ako prvé som si dala vyhriať rúru na 180°C. V mixéri som si vymiešala žĺtka s cukrom do peny.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zvlášť som si vymiešala bielka do pevnej peny.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Žĺtkovú penu som zmiešala ručne s orechmi a polovicou bielkovej peny. Pridala som kakao, zbytok bielkovej peny a domiešala.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Podľa pôvodného receptu som formu vymastila maslom a vysypala mletými orechmi. Po upečení sa mi cesto od formy neoddelilo na všetkých miestach, preto odporúčam papier na pečenie aspoň na spodok formy a ten vytrieť a vysypať.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Tortu som vložila do vyhriatej rúry a pri 180°C som piekla 30 minút. Pečenie je individuálne. 30 - 35 minút. Mám veľmi tmavú tortu ale to je z kakaa, ktorého som dala 1,5 veľkej lyžice po prepočítaní z pôvodného receptu. Aj chuťovo prebíjal orechy, preto odporúčam 0,5 - 1 lyžicu kakaa.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Korpus som prekrojila na polovicu, natrela som ovocným rôsolom a naplnila krémom zo zlatého klasu s maslom a poukladala kolieska banánov a zas krém. Posypala mletou čokoládou a zakryla vrchným dielom korpusu.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Vrch torty som potrela džemom, nechala schladiť na balkóne a zatiaľ som si pripravila čokoládovú polevu z dvoch mliečnych čokolád a kokosového oleja.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Tortu som poliala čokoládovou polevou, nechala mierne schladiť a ozdobila som oblátkovými kvietkami a cukrovými srdiečkami. Torta putovala k synovej priateľke a pretože aj nám priniesol potom kúsok na ochutnanie, uznávam že bola skvelá aj bez múky, ktorej absencia ma na začiatku zaskočila.

  Orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 8
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist