Opekané zemiaky Chillibrothers

andrealack - bez fotkyandrealack, 16. júla 2015

Tento vinikajúci a jednoduchý recept máme od chlapcov z Chillibrathers. Prvý raz sme ho skúsili na záhradnej party. Zemiaky mali taký úspech, že sme ich museli piecť aj na druhý deň.

8
porcií
20 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

2 kg
20 dkg
20 dkg
3 ks
DRESSING:
250 ml
2 kocky
1 strúčik

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zemiaky narežeme takmer na kolieska. Rez prevedieme tak, že na konci neprekrojíme celé, ale necháme kúsok, aby zemiak držal spolu. Týmto spôsobom narežeme všetky zemiaky.

 2. 2

  Slaninku, eidam si narežeme na malé plátky, cibuľku na menšie polmesiačiky a striedavo vypĺňame zemiaky.

  Opekané zemiaky Chillibrothers - obrázok 2
 3. 3

  Na konci posolíme, okoreníme a pridáme mleté chilli a pečieme v rúre 60 minút na 180°C.

  Opekané zemiaky Chillibrothers - obrázok 3
 4. 4

  K zemiakom odporúčame dressing. Rozmiešať spolu kyslú smotanu, syr, cesnak a na záver posypať pažítkou. DOBRÚ CHUŤ!

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
Práve pečiem chleba podľa receptu Babygrill-ešte asi 15 minút/vyzerá dokonale/.A k tomu tie zemiaky.Neviem si nič lepšie predstaviť so slaninkou.....Díky -paráda -za 5*****.
@andrealack blahoželám k výhre☺☺☺ So zemiakmi mám humorný zážitok z tesca:dvaja chlapi(zjavne tatranskí turisti) stoja pri 5kg balení a jeden vraví:"Kukaj jakí malí zmrdi,keď to kúpime,tak nám to ženy dajú čistiť" (zemiačiky veľkosti vlašského orecha ).Druhý navrhol,že povedia,že nemali v obchode zemiaky (toto zavrhli ako nedôveryhodné) a našli riešenie:nešúpané nakrájajú na polovice a upečú v rúre.To sa mi zapáčilo a kúpila som si tých zmr..v aj ja a upiekla.Boli výborné a keď budú väčšie,tak si urobím tvoje ☺.
Pripájam sa ku gratulantom. Vyskúšala som a je to skutočne výborné a aj na tanieri efektne vyzerajúce jedlo. Bude mať trvale miesto v našej kuchyni. Vďaka za recept a želám veľa chuti k pridávaniu ďalších výborných receptov.
Ďakujem Vám veľmi pekne!!!!!!!!!!!!
Nikdy v živote som nič nevyhrala okrem svojej rodiny.
Som veľmi rada a už som si aj pre vás pripravila nové recepty.
bol som na návšteve u syna,a on mi túto dobrotu pripravil.kým sa to pieklo sme otrávili červíčka,potom si dali Chillibrothers,a zapili pivkom.veruže mi urobil synčok radosť s takýmto pohostením.

Pridaj komentár k receptu: