Nokerle s medvedím cesnakom a mozzarellou

peta5 - fotkapeta5, 7. mája 2014
Nokerle s medvedím cesnakom a mozzarellou
Foto: peta5

Keď už je tá sezóna na medvedí cesnak, tak sme sa s ním v práci dnes pohrali.

5-6
porcií
35 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

150 g
800 g
8 ks
4 ks
4 PL
3 - 4 ks
 (na ozdobenie)
 (na ozdobenie)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Medvedí cesnak si preberieme, odkrojíme zbytočne dlhé stonky, umyjeme a nasekáme nadrobno. Do múky pridáme soľ, vajíčka, nasekaný medv. cesnak a 300 ml studenej vody. Vymiesime si vláčne cesto.

  2. 2

    Dáme variť osolenú vodu. Cibuľu nakrájame na tenké prúžky. Na panvici si roztopíme maslo a pridáme cibuľu, upražíme ju na miernom ohni do zlatohneda. Mozzarelu nakrájame na malé kocky.

  3. 3

    Keď voda vrie, hádžeme nokerle. Každý podľa seba, ja som dnes napr. nemala formu na halušky a tak som hádzala ručne-stručne.. Nokerle necháme tak ca. 3 min. a viac vo vode kým nevyplávajú hore. Vyberieme z vody, dáme do nádoby, posypeme mozzarelou a takto opakujeme kým nespracujeme všetko cesto. Trocha syru si však necháme na vrchnú vrstvu. Dáme do rúry zapiecť, kým sa vrchná vrstva syra nerozpustí alebo nezapečie, kto ako chce. Nakoniec opraženú cibuľu trochu osolíme a okoreníme a ozdobíme ňou, nasekanými bylinkami a červeným korením tanier. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
Včera som ich robila podĺa vlastnej fantázie, ale veĺmi sa neodlišovali od Tvojho receptu. Medvedí cesnak som rozmixovala s vajíčkami, vznikla z toho pekná svetlozelená hmota a v ceste nebolo vidieť zelené lístočky (tie niektorým detičķám prekážajú☺) a môžeš použiť aj stonky.
@Garanco (4.4.2016 10:13)

vidíš, to je luxusný nápad, takto to rozmixovať, takto to zje možno aj ten môj malý ˝nosoohŕňač˝ a netreba stonky vyhodiť,,, super a vďaka Ti za inšpiráciu :)

Pridaj komentár k receptu: