Netradičná ryža

slnko343 - bez fotkyslnko343, 24. novembra 2010

Takýto recept som nikde nenašla, a keďže nemám rada suchú ryžu a rada experimentujem pridávam...je to rýchle, jednoduché a priateľovi, ktorý je veľký jedák Zobraziť celý popisTakýto recept som nikde nenašla, a keďže nemám rada suchú ryžu a rada experimentujem pridávam...je to rýchle, jednoduché a priateľovi, ktorý je veľký jedák a kritik zároveň chutila:-)

15 minút
príprava

Suroviny

 Napr. Niva
 zmes
Postup

  1. 1

    Ryžu som klasicky uvarila, avšak ja ju robím v mikrovlnke, nikdy mi tak neprihorí. Pomer ryže a vody:1:1,5, ku ktorej som pridala bylinky a troska oleja na zjemnenie

  2. 2

    Pripravila som si samotnú zmes/omáčku, ktorá sa dá použiť v prílpade zvýšenia aj na cestovinky. Do misky som pridala bambino, kyslú smotanu, nivu a lečo (možno použiť sterilizované, alebo si vyrobiť samotné pred prípravou, treba však potom papriku, rajčinky, nechať mierne povariť,a aby sa stala jemnejšia, nakoľko celá zmes sa mixuje tyčovým mixérom). A zmiešala všetko tyčovým mixérom do hladučka.

  3. 3

    Po uvarení, som vmiešala zmes ku ryži, tak aby bola ryža nasiaknutá, no nie úplne vodnatá:-) no treba si vopred rozpočítať množstvá:-)mne zvýšilo hodne, tak som potom spravila cestovinky a zajtrajší obedík je na svete:-)

Diskusia k receptu

emica
na cestoviny to hej ale do ryze neviem si to predstavit musim skusit
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia