Nátierka zo zelenej špargle fotorecept

tizian1cat - fotkatizian1cat, 2. mája 2011

V sobotu sa stali dve veci: 1. som sa strieskala z korčúl rovno na ....zadnu časť tela, 2. som vykúpila v Terne regálik so zelenou špargľou (hahaha). Keďže nemôžem sedieť, najviac mi to vyhovuje v kuchyni - v stoji, len malé krôčiky do strán. To je tak, keď si človek vyberá nevhodné športy k svojmu veku...:-)))

10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
1 PL
z polovice
 plátky na dekoráciu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Uvaríme si špargľu v osolenej vode domäkka. Po niekoľkých minútak varenia si odrežeme hlavičky z niekoľkých špargieľ na dekoráciu.

  Nátierka zo zelenej špargle (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď je už dosť mäkká (asi po 20minútach), zlejeme vodu, ktorú nevylejeme - je to vývorný zeleninový vývar.Dáme na sitko odkvapkať a vychladnúť.

  Nátierka zo zelenej špargle (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Dáme do hlbšej misy, pridáme zvyšné suroviny okrem plátkov citróna a ponorným mixérom vymiečame na homogénnu krémovitú hmotu. Dáme do chladničky trochu stuhnúť. Ozdobíme plátkami citróna a hlavičkami špargle.

  Nátierka zo zelenej špargle (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Servírujeme s teplým chlebíkom....

  Nátierka zo zelenej špargle (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  ...ja som pridala na čerstvo uvarené horúce spätzle a posypala strúhanou goudou.

  Nátierka zo zelenej špargle (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
V prvom rade klobuk dolu, ze este v nasom veku vobec sa usilujes jazdit na takom cude, ako korcule :))) No a ten recept musim vyskusat, snes akurat som v Lidli kupila sparglu, recept mi sadol ako tvoja bolava cast na serblik.
je čas keď sú špargle v kurze ale aj Tvoje recepty majú veľmi dobrý kurz na varecha.sk , všetky mám vytlačené a idú pomaly rad za radom,zároveň ukladám :-))Korčule mám možno si to vyskúšam ,ale kolená si zabalím a na tú háklivú časť si dám podušku,chichi:-))
jednoduché, výborne skombinované a chutné, ja mám tiež kopec receptov so špargľou, len ju včera nemali :( musím sa inde poobzerať

Pridaj komentár k receptu: