Medovníkový adventný veniec

bobotka - fotkabobotka, 2. decembra 2009
Medovníkový adventný veniec
Foto: bobotka

Už som tu zavesila medovníkovú chalúpku, ale na žiadosť prikladám aj veniec. Recept je ten istý, len zdobenie a skladanie je iné. Mňa inšpirovala kamarátka a ja možno inšpirujem vás. Nebojte sa do toho pustiť, nie je to nič náročné :-) Prvá sviečka je už zapálená, tak šup-šup do práce, aby ste to stihli :-)

1
porcia
40 minút
príprava
15 minút
na 200 °C

Suroviny

80 dkg
25 dkg
1
4
2 KL
2 PL
4 KL
4 PL
1

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetky suroviny spolu spracujeme.Vyvaľkáme na hrúbku 1/2 cm.Vykrajujeme pomocou šablón z papiera diely na veniec. Jeden kruh, 4 hviezdy s otvorom uprostred trochu väčším ako je čajový kahanček, 4 malé ozdoby pomocou vykrajovačiek.

  2. 2

    Upečieme na papieri na pečenie dohneda. Hneď po upečení potrieme rozšľahaným vajíčkom a necháme vychladnúť. Najprv si jednotlivé diely ozdobíme a potom ich pospájame bielkovou polevou, aby bol celý venček jedlý.

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
Veľmi inšpirujúce, Bobotka! Prosím, napiš mi recept na bielkovu polevu, ktorou je to zdobené...recepty na polevy mám veľa, ale nie každá je dobrá k tak peknému zdobeniu. Ďakujem :).
Robievam advetný veniec zo slaného cesta, ale ten je nejedlý. Tento nápad sa mi páči, oridávam do svojej kuchárskej knihy a určite vyskúšam.
Ďakujem za pochvaly...o to viac ma to teší, že som začiatočník-samouk :-)Moja bielková poleva:1 bielok, pár kvapiek citrónovej šťavy, 120-140 g práškového cukru-cukor pridávať postupne, aby bola poleva akurát.Keď sa spraví čiarka, aby sa neroztekala.

Pridaj komentár k receptu: