Mäsové guľky v letnej kapuste fotorecept

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 23. júna 2016

Podobný recept tu už mám, tam sa plnili papriky a dusí sa to v rúre. Toto je zase niečím iné.

20 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
1/4 hrnčeka predvarená
1 ks
2 strúčiky veľké
1/2 ks letná
300-350 ml (alebo mäsový, prípadne voda)
1,5 PL
2 PL
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Množstvá sú viac-menej orientačné. U nás bola aj príloha ryža, tak som najprv postavila variť tú. Počas varu som z nej trocha odobrala a nechala voľne vychladnúť, zatiaľ som pomlela pekný chudučký kus bôčika spolu s očistenými strúčikmi cesnaku. Zmes som ochutila soľou, červ. mletou paprikou a čiernym mletým korením, primiešala ryžu a spojila bielkom, čo mi ostalo od potierania koláča. Na oleji som spenila pokrájanú cibuľu, keď začala chytať farbu, pridala som múku a miešala túto zápražku na miernom ohni len minútku, aby ostala bledá. Po stiahnutí z ohňa som primiešala zvyšok mletej papriky a vracajúc na oheň som ju za stáleho miešania zaliala asi 2,5 dcl vody. Treba miešať metličkou, aby sa neurobili hrčky. Tento základ som osolila a priviedla k varu. Z mäsovej zmesi som postupne robila guľky a vkladala ich do vriacej šťavy. Keď tam už boli všetky, opatrne som hrncom pootáčala z jednej do druhej strany, aby sa už odspodu obvarené guľky pohýbali a pritom nerozpadli.

  Mäsové guľky v letnej kapuste (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kastról som zakryla a guľky sa dusili na miernom ohni asi pol hodiny, zatiaľ sa dohotovila aj prílohová ryža. Vybrala som z chladničky kapustu a pokrájanú na malé kocky som ju prisypala k mäsovým guľkám.

  Mäsové guľky v letnej kapuste (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  To už trebalo podliať. Tekutinu korigujte podľa množstva mäsa a kapusty.

  Mäsové guľky v letnej kapuste (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na vedľajšej platni sa mi varila hrášková polievka, tak som z nej ubrala za dve naberačky a jedlo znova prikryté dodusila.

  Mäsové guľky v letnej kapuste (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  To už netrvalo dlho, kapusta zmäkla za pár minút.

  Mäsové guľky v letnej kapuste (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Ako príloha sa hodia knedle, zemiaky parené, varené, pučené či kaša z nich. Ale takisto čerstvý chlieb alebo len tak bez ničoho. Prajem aj vám dobrú chuť.

  Mäsové guľky v letnej kapuste (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Kvitujem , že na vareche sa občas, žiaľ skutočne iba občas,nájde aj niečo čo sa dá jesť a toto vyzerá veľmi dobre , dávam +.
Jejda to to vypadá hodně jedlé. No jako všechno. Měli jsme návštěvu, dělal jsem krkovičku s klobáskama podle Tebe a než jsem se vzpamatoval že to nafotím měli všichni ujedeno. Tak příště a jinak paráda a odvezený recept. No a tohle bude stejně dobré. Myslím, že si k tomu dáme jen chléb. Srdečně zdravíme.