Drobné pečivo
Drobné pečivo

Makové gombíky

hame - fotkahame, 29. novembra 2017. Komerčný recept.
Makové gombíky
Foto: hame

Mak je naša domáca superpotravina a pri tohtoročnom vianočnom pečení nesmie chýbať. Milujeme ho nielen pre jeho chuť, ale aj pre vysoký obsah vápnika, ktorý medzi potravinami nemá konkurenciu. A navyše, v cukrovinkách vyzerá báječne.

12
porcií
15 minút
príprava
15 minút
na 150 °C

Suroviny

150 g
120 g mletý
120 g
125 g
1 ks
4 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Múku premiešame s makom. Zmäknuté maslo vymiešame s cukrom a s vajíčkom, pridáme sypké suroviny. Vypracujeme cesto. Potom ho zabalíme do fólie a necháme aspoň pol hodiny odpočívať v chlade.

  2. 2

    Z vychladeného cesta oddeľujeme kúsky a rukami tvarujeme guľôčky s priemerom zhruba dva centimetre. Dávame ich na plech vyložený papierom na pečenie, sploštíme prstami a do stredu každej guľôčky urobíme jamku. Môžeme aj prstom, no ešte súmernejšie je to s obráteným koncom varešky. Do každej jamky dáme trochu lineckej ovocnej zmesi.

  3. 3

    Vložíme do rúry predhriatej na 150 °C a pečieme asi 15 minút.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Paeva (2.12.2017 19:17)

Ja mám dosť pohybu a snažím sa ubrať zas niekde inde, keď mlsám sladkosti. Ale riadim sa jedným heslom: Nie je zlé, keď priberieš medzi Vianocami a Novým rokom. Problém je, keď priberieš medzi Novým rokom a Vianocami. To sa mi zatiaľ darí.
Vyskúšané a výborné sú. Trochu sa mi rozliezli, nie sú guľatučké ako by asi mali byť, ale chuťovo super s tým džemom, chrumkavé. Pochybujem, že vydržia do Vianoc, ale zase je to rýchlovka, ľahko sa napečú znovu. Vyšiel mi presne jeden plech.


Baby co ste sa zdiveli? :-), naco 19 druhov? Ja robim dva - jedno drobne pecene a druhe nepecene a staci.
Ale aj mne sa tento rcp. paci, ale isto ho nejdem realizovat v blizkej dobe, ulozim a urobim, ked budem velka :-).