Jogurtové lievance
Jogurtové lievance

Lievance z gréckeho jogurtu

lemonova - fotkalemonova, 8. januára 2022
Lievance z gréckeho jogurtu
Foto: lemonova

Veľa mojich receptíkov vzniká systémom pokus omyl, kým nenájdem TOP verziu :-) Mám veľmi rada lievance - aj preto, že sa na nich Zobraziť celý popisVeľa mojich receptíkov vzniká systémom pokus omyl, kým nenájdem TOP verziu :-) Mám veľmi rada lievance - aj preto, že sa na nich dobre takýmto spôsobom experimentuje. Táto verzia je už moja osvedčená. Odporúčam použiť do nej pravý grécky jogurt, ten má o niečo krémovejšiu konzistenciu ako náš. Na obrázku je lievancová torta, ktorú som robila synovcovi - tak si lievance obľúbil, že nechce klasickú tortu, ale iba tortu z lievancov ;-)

12 ks
porcií
30 minút
príprava
10 - 12 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
150 g
2 PL
5 - 6 PL
1/2 bal.
štipka
1 ks menšie, nahrubo nastrúhané
2 PL
1 bal.
Postup

 1. 1

  Najprv si oddeľte žĺtky od bielkov. Z bielkov ušľahajte sneh.

 2. 2

  Žĺtky vymiešajte s cukrami do peny, pridajte postupne olej a jogurt a ešte dobre vymiešajte. Do krému pridajte tiež nahrubo postrúhané jablko. Stačí naozaj malé, prípadne polovica veľkého.

 3. 3

  Jemne vmiešajte preosiatu múku spojenú s práškom do pečiva a štipkou soli. Cesto by nemalo byť riedke, takže múku majte poruke, ak by ju bolo treba pridať. Ak ste to s hustotou naopak "prešvihli", môžete cesto rozriediť mliekom. Napokon opatrne vmiešajte sneh z bielkov.

 4. 4

  Lievance veľmi narastú vďaka prášku do pečiva a snehu, preto ich nerobte príliš veľké a pečte ich na miernom ohni radšej dlhšie ako rýchlo a sprudka. Panvicu predtým len veľmi jemne potrite olejom alebo maslom. Dobrú chuť :-)

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia