Ľadový šalát
Ľadový šalát

Ľadový šalát v octovom náleve

mitzy - fotkamitzy, 11. augusta 2017
Ľadový šalát v octovom náleve
Foto: mitzy

Pre mňa je tento šalát momentálne letná topka medzi šalátmi. Je rýchly, dostupný, lacný a v horúcom lete osviežujúci. Skvelý zdroj kyseliny listovej, dôležitej v tehotenstve. Robíte ho takto i vy, alebo máte iný recept?

4-6
porcie
10 minút
príprava

Suroviny

1 ks
400 - 450 ml
5 PL
6 PL
 štipka
 štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ľadový šalát rozoberieme na listy a umyjeme ich. Natrháme ich na menšie kúsky. Vložíme ich do šalátovej misy. Octovú zálievku pripravíme zmiešaním vody, práškového cukru, octu, štipky soli a čierneho korenia. (Skúšala som aj obmeniť cukor za trstinový, ale nebolo to ono :) Preto ostávam verná retro verzii tohoto jednoduchého receptu. Rada: nepoužívajte nôž, šalát by mohol zhorknúť - mám s tým skúsenosť tiež.)

    Ľadový šalát v octovom náleve - obrázok 1
  2. 2

    Skvelý k akémukoľvek jedlu, napríklad k pečeným zemiakom, u nás v tomto prípade s tofu. Dobrú chuť ;)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Pomery surovín v šalátoch doma robí veľa ľudí "odhadometrom". Len tých 6 PL cukru by som si pri pravidelnejšom konzumovaní šalátu sakra rozmyslel...
ja robím tento šalát či už hlávkový, či ľadový tak, že umyté listy a osušené natrhám na veľkosť sústa do vandlíka a premiešam so soľou, odložím do chladničky. spravím do hrnčeka sladkokyslý nálev s octom alebo s citronovou šťavou (ten je chutnejší). odoberiem osolený šalát do misiek a až na stole si každý sám ochutí pripraveným nálevom. naučila ma to teta, šalát je krehký, chrumkavý a stále svieži aj niekoľko dní. vrelo odporúčam vyskúšať!