Tvarohový zákusok
Tvarohový zákusok

Ľadový bozk fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 30. septembra 2017

Jednoduchý tvarohový zákusok s mascarpone, citrónom a snehovým bozkom. Zdobila som jedlými sirôtkami.

20
porcií
50 minút
príprava
3x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto: 3x
3 ks
3 PL
3 PL výberová
1/2 KL
na špic noža
Krém:
400 g
2 PL
1 bal
250 g
2 ks
Na vrch:
500 ml (33 %)
1 PL
1 bal
370 ml domáci

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravila som si cesto. Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku, prášok dom pečiva a sódu som zmiešala a v malých dávkach preosievala k vajcovému základu. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie. Trúbu som predhriala na 180 st. Cesto som vyliala na plech, upravila a pieklo sa 10 min. Takto isto som pripravila i ďalšie 2 cestá. Pokiaľ sa pieklo prvé, vymiešala som si cesto na ďalšie. Upečené korpusy som nechala chladiť na mriežke.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kým sa chladili, pripravila som si krém. Tvaroh, cukor, vanilkový cukor, mascarpone a citrónovú kôru a šťavu som dala do misy a mixérom som všetko zmiešala.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Krém som rozdelila na 2 rovnaké časti.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na spodok som dala prvý korpus, natrela som ho horúcim marhuľovým džemom.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na vychladnutý džem som natrela krém. Potom som natrela ďalší korpus lekvárom a obrátila som ho lekvárovou časťou na krém. Opäť som natrela druhý korpus lekvárom aj na vrch a na lekvár som natrela druhú časť krému. Položila som vrchný korpus. Zakryla som ho papierom na pečenie. Položila som na papier krájaciu dosku a 3 kg múky. Dala som ho do chladničky na celú noc.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Druhý deň som pripravila šľahačku a natrela som ju na vrch koláča. Zúbkovou stierkou som urobila vlnky. Koláč som nakrájala na rezy a ozdobila šľahačkou.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Ako som písala v úvode, pestovala som si zo semienok jedlé sirôtky. Až teraz na jeseň mi začali krásne kvitnúť. Pokiaľ neprídu mrazy použila som ich na zdobenie mojich zákuskov.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Prajem vám dobrú chuť.

  Ľadový bozk (fotorecept) - obrázok 8
Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Izabella929 (30.9.2017 19:22)

Toto nie je iba pochvala, je to naozaj môj veľký obdiv. Nemala som odvahu reagovať na recepty, keďže ja sama som recept nikdy nepridala. A na vareche trávim z toho mála voľného času,ktorý mám, hádam dve tretiny. Je to prvé, čo si zapnem v rámci svojho voľna. Obdivujem všetko možné, vážim si ľudí, ktorí vedia niečo viac ako ja - napríklad pridať recept /napísať, nafotiť /, ja to proste neviem, nikdy som sa nikoho nepýtala, ako dostať sem RP, ale vážim si všetkých, ktorí sú súčasťou tejto stránky. A táto krása tvojho nafoteného receptu ma neskutočne potešila. Nielen samotný koláčik, ale tá prekrásna dekorácia, je to proste prekrásne. Ľad je všade, pritom nádherné teplo........