Ovocný koláč
Ovocný koláč

Kysnutý koláč s čerstvým sezónnym ovocím videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 22. júna 2024

Najjednoduchší a najlepší koláč so sladkým čerstvým ovocím. Cesto mäkké a ľahučké. Moje deti majú tento koláč veľmi radi. Príprava je veľmi jednoduchá Zobraziť celý popisNajjednoduchší a najlepší koláč so sladkým čerstvým ovocím. Cesto mäkké a ľahučké. Moje deti majú tento koláč veľmi radi. Príprava je veľmi jednoduchá a rýchla. Ovocie môžete dať podľa chuti a podľa sezóny.

25 minút
na 180 °C
Kysnutý koláč s čerstvým sezónnym ovocím (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

Cesto:
800 g
100 g
350 ml
100 g
1 ks
1 ks
30 g čerstvé
1/2 KL
Okrem toho:
 rôzne čerstvé
podľa chuti
 na posypanie
Postup

 1. 1

  Z uvedených prísad si vypracujeme polomäkké cesto, ktoré už bez ďalšieho miesenia necháme cca 1 hodinu kysnúť.

 2. 2

  Zatiaľ kým cesto kysne pripravíme ovocie, podľa sezóny a chuti. Ja som dala čerešne, jahody a moruše. Ďalej si pripravíme aj cukor, poprípade škoricu a strúhanku, ktorá je pri tomto množstve čerstvého ovocia veľmi dôležitá. Ovocím šetriť netreba.

 3. 3

  Nakysnuté cesto rozdelíme na 2 časti, keďže budú 2 koláče. Vyvaľkáme na veľkosť plechu, môj má 38x28 cm. Cesto uložíme na plech s papierom, posypeme trochou strúhanky, dáme ovocie, posypeme kryštálovým, vanilkovým cukrom podľa vlastnej chuti. Napokon trocha posypeme ovocie aj zvrchu strúhankou, aby vzniknutá šťava nezaplavila celý plech a nerozmočila koláč. Napokon dáme koláč piecť do vopred rozohriatej rúry na 180 °C na 20-25 minút.

  Kysnutý koláč s čerstvým sezónnym ovocím (videorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Tento koláč je naozaj úžasne chutný, cesto mäkučké a plné ovocia. Ovocie môžete obmieňať podľa sezóny a chuti, ako aj škoricu, alebo kakao atď. U nás ho rodinka zbožňuje a zje sa väčšinou v deň pečenia ešte teplý. Prajem dobrú chuť!

  Kysnutý koláč s čerstvým sezónnym ovocím (videorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Tento koláč je fantastický s hocijakým ovocím. My máme 2 veľké čerešňové stromy, takže väčšinou ho pečiem s čerešňami alebo pomiešam s rôznym ovocím v tomto období. Aj so slivkami je super!

  Kysnutý koláč s čerstvým sezónnym ovocím (videorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com alebo na Youtube

Diskusia k receptu

haji
Miluju koláče s ovocem, kynuté jsou nejlepší a ještě s domácím sezónním ovocem - to nemá chybu! Chutný receptík, milá Cesmínko! Strouhanka místo mrveničky - hmm, to bude i dietnější koláč, tuším...
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia