Kysnuté orechové vrkoče

maxinka - fotkamaxinka, 5. mája 2016
Kysnuté orechové vrkoče
Foto: maxinka

Veľmi chutné pečivo, ktoré sa môže pripraviť aj s makovou náplňou.

20
porcií
120 minút
príprava
20-25 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
500 g
75 g
1/2 ČL
1 kocka
podľa potreby
75 g
1 PL
1 ks
1 ks
Plnka:
50 g
200 g
80 g
trochu
trochu
Postup

 1. 1

  Do misy preosejeme múku. Droždie rozdrobíme do teplého mlieka. K múke pridáme cukor, vanilkový cukor, vajce, soľ, mäkké maslo, lyžicu oleja a vykysnutý kvások. Vymiesime cesto, odložíme na teplé miesto kysnúť.

 2. 2

  Pripravíme si plnku. Maslo rozpustíme. pridáme cukor a mleté orechy. Primiešame škoricu a trochu mlieka aby bola plnka kašovitá.

 3. 3

  Vykysnuté cesto vyvaľkáme a naplníme plnkou. Cesto potom preložíme do 2/3 a potom ostatnú tretinu k stredu. Nakrájame na pásy, skrútime do špirály a uložíme na papierom vyložený plech alebo len na vymastený. Potrieme vyšľahaným žĺtkom a necháme ešte podkysnúť. Pečieme vo vyhriatej rúre 20 - 25 minút.

  Kysnuté orechové vrkoče - obrázok 3

Diskusia k receptu

haji
Vypadají prudce jedle, vrkoče jedna báseň. Jen ten bod 3 je tak trochu mimo foto a já se v tom prekladání a točení tiše ztrácím. Od uložení na plech už jsem v obraze. Uznávám, že je to můj problém - pletení apod. s kynutým těstem je moje Achilova pata. chjo
haji
@Mata3636 (5.5.2016 15:04)
A jsme tam - já si to představovala na délku, tady je to na šířku. Moc děkuji, Mata! To už je po několikáté, co mi, Varechári pomáháte. Ještě že vás všechny mám. Přeji hezké pozdní odpoledne všem!
jozka2
Maxinka krasne vrkociky si napiekla,hnedby som sa do nich s vervou pustila
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia