Kuracie pečienky v slaninovom kožúšku fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 21. septembra 2016

Je pravda, že pečienky akého koľvek druhu a každej kuchynskej úprave ja môžem. Dnes som zase experimentovala a celkom mi to chutí.

3
porcie
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 bal.
100 g
štipka
štipka
Príloha:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kuracie pečienky som umyla a odstránila blany. Údenú slaninu som nakrájala na tenké plátky. Pripravila som špáradlá na spojenie slaniny s pečienkami. Pečienky som nesolila, len posypala mletým čiernym korením. Slanina obsahuje dostatok soli.

  Kuracie pečienky v slaninovom kožúšku (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pečienku som posypala korením, položila na plátok slaniny.

  Kuracie pečienky v slaninovom kožúšku (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Potom už iba zrolovala a spojila špáratkom. Nevadí, ak niekde trčí kúsok pečienky zo slaniny, je to zaujímavé.

  Kuracie pečienky v slaninovom kožúšku (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na panvicu som ich uložila. Nie je treba tuk, lebo ten sa vytopí zo slaniny počas pečenia. Ešte šom ich trošku posypala červenou paprikou, aby bolo krajšie. Je potrebné ich vidličkou otáčať, aby sa opiekla slanina aj pečienka vo vnútri. Upečené som vyložila na kuchynský papier. Pokiaľ sa piekli pečienky, pripravila som si prílohu. Zemiaky som opekala.

  Kuracie pečienky v slaninovom kožúšku (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Veľmi rýchly a chutný obed, či večera s množstvom čerstvej zeleniny v podobe šalátu. Prajem vám dobrú chuť.

  Kuracie pečienky v slaninovom kožúšku (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
vyborne jedlo...toto je oblubeny balkansky recept...Srbi tomu hovoria "džigerica u slanini"...Chorvati "jetrica sa špekom" alebo "pileća jetrica u slanini"...robia to hlavne na "roštilju-žaru"...jasne, ze sa sa da pripravit aj v kuchyni na grilovacej panvici alebo grile...tak ci tak je to pochutka...ak by ste chceli na zaver grilovacej sezony prekvapit svojich hosti, tak Vam vrele toto jedlo odporucam...a k tomu este grilovane jablcka :)
Super "jednohubky pre pusipajtášmariáš" party. U mojeho jemnejšieho krajšieho JA si si, Izka milá a nadovšetko šikovná, zvlášť šplhla v tomto rcp predstavenou domácou údenou slaninou. Takáto "žíroš" je jej "parketa" a kľudne by na nej aj spala i keby jej to malo "vytlačiť bok"! Na vyslovený príkaz "jej jasnosti karpatej", pridávam aj nebíčko plné jasných hviezdičiek!

Pridaj komentár k receptu: