Krupicový nákyp s ovocím

makka - bez fotkymakka, 22. marca 2015

Možete dať hociaké ovocie je to na vás,...my lubime najviac marhule (čerstvé aj zavárané) Množstvo surovín je na vysoky velký plech...Prvy krát možno skusite Zobraziť celý popisMožete dať hociaké ovocie je to na vás,...my lubime najviac marhule (čerstvé aj zavárané) Množstvo surovín je na vysoky velký plech...Prvy krát možno skusite len polovičnú porciu ,ale upozorním Vás ,budete to lutovať....je to fantastické....nebudete vedieť prestať..:-) ...fotku nemám....ale nabuduce ju pridám...

70 minút
na 200 °C

Suroviny

1,2 l
250 g
4 PL
Budeme ešte potrebovať:
6 ks
3 ks (menšie)
2 ks
200 g
4 ČL
Na vrch:
zavárané alebo čerstvé
alebo

Postup

 1. 1

  Z mlieka, krupice a cukru uvaríme hustú kašu... Necháme ju vychladnúť..

 2. 2

  Rúru zapneme na 200 stupnov. Vajíčka rozdelíme a z bielkov vyšlaháme sneh.

 3. 3

  Zmiešame žltka, vanilkový cukor, kryštálový cukor, citrónovú šťavu a jogurt a primiešame vychladnutu krupicovú kašu. Nezlaknite sa, bude to také hrudkovité, ale to nevadí, treba to len dlhšie šlahať mixérom. A tie malinke hrudky sa pri pečení stratia.

 4. 4

  Nakoniec opatrne primiešame aj sneh z bielkov. Cesto je riedkejšie.

 5. 5

  Vysoký velký plech vymastime a vysipeme. Vylejeme naň masu a na vrch poukladáme ovocie...

 6. 6

  Treba to sledovať. Toto množstvo pečiem asi hodinu, niekedy aj viac.

 7. 7

  Nákyp je hotový vtedy, keď sú vrch a boky do hnedozlata upečené. Stred bude trošku triasť, ale to bude v poriadku. Nechajte úplne vychladnúť a dobrú chuť!

Diskusia k receptu

valeri
može to byť fakt dobré, veď aj samotná krupičná kaša s maslom, škoricou, ovocím .... nemá chybu :-))
1x makka
sovka62
Akosi ma klame zrak. Porovnávam zoznam surovín s receptom, nedáva mi to zmysel. Alebo v recepte chýba kúzelnícka palička, ktorá by po mávnutí zmenila mäso na vajcia.
pivonka
Už som raz robila z krupicovej kaše niečo podobné a bola som sklamaná, ale tento recept je iný a veľmi sľubný. Môj vnuk miluje sladké a tak je recept v kk. Marhule tiež patria medzi moje obľúbené, už sa teším na sezónu.
1x makka