Kinder mliečny rez

micho - fotkamicho, 3. októbra 2012
Kinder mliečny rez
Foto: micho

zdroj web a Ja

21
porcií
90 minút
príprava
12-15 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
8 ks
200 g
6 PL
80 g
300 g
40 g
1 ks
Krém:
8 PL
1 ks
375 ml
1,5 ks
800 ml
Poleva:
250 g
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Žľtky s cukrom vyšľaháme do peny, po lyžiciach pridávame teplú vodu, pomaly vmiešame roztopené, vychladené maslo, múku zmiešanú s kakaom a kypriacim práškom. Nakoniec zľahka vmiešame tuhý sneh z bielkou. Cesto vylejeme na plech s pečiacim papierom a upečieme. Hotový, vychladený korpus rozkrojíme na polovicu.

  2. 2

    V kastróle si privedieme k varu mlieko s cukrom a vanilkovým cukrom. Do vlažného mlieka po častiach zašľaháme želatínu, ktorú sme nechali napučať v troche vody. Želírujúce mlieko rýchlo zašľaháme do vyšľahanej smotany. Krém rozotrieme na plát cesta a druhým plátom prikryjeme. Dáme zatuhnúť.

  3. 3

    Vo vodnom kúpeli si roztopíme čokoládu a maslo, poriadne premiešame a rozotrieme na vrch rezov, špičkou noža si naznačíme linky, po zatuhnutí sa nám bude ľahšie krájať.

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
mňam.. len sa chcem spýtať,či si naozaj použil namiesto želatíny tortové želé,lebo s tým nemám dobré skúsenosti. tortové želé pri styku so studenou šľahačkou vyrobí nepríjemné hrudky,zatiaľ čo želatína tuhne postupne keď chladne..
@micho , je len málo takých ( vzácnych) bytostí, pre ktorých je varenie-pečenie relax, myslím tým mužov,ty si jeden z nich. podobných, ale len ako šafránu je tu na Vareche ešte zopár, klobúk dolu pred vami.
POZOR!!!
Môj mliečny rez skončil vo wécku. :)) Problém je v tom, že ak do vyšlahanej šlahačky vlejete skoro 4 deci mlieka, tak sa z toho neodvratne stane polievka. Robila som to úplne presne podla receptu a pečiem už dlhé roky, takže není som žiadna začiatočníčka, ale toto nevyšlo. :)) Pridala som ešte do tej "polievky" stužovač, no nepomohlo, tak som pridala ešte zvyšnú želatínu (ďalšie 3 celé plátky!!!), ale...nepomohlo. Takže si na to dávajte pozor a v žiadnom prípade tam nelejte 375 ml mlieka, ak nechcete spraviť mliečny rez svoju záchodíku. :))

Pridaj komentár k receptu: