Keksy z ovsených vločiek a orechov

marcelle - fotkamarcelle, 30. januára 2014
Keksy z ovsených vločiek a orechov
Foto: marcelle

Tento recept mám už dlhšiu dobu z nejakého časopisu. Piekla som ich viackrát, avšak fotopostup nemám. Príprava je jednoduchá a myslím, že keksy zvládne aj začiatočník.

45 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

100 g
2 ks
100 g
100 g nie celkom najemno zomleté
1 PL
hrsť
2 ks
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najskôr si zomelieme vlašské orechy. Treba ich zomlieť trochu na hrubšie. Odporúčam použiť malý mixér, prípadne kávomlynec.

  2. 2

    Zmäknuté maslo vymiešame, po jednom zamiešame žĺtka. Pridáme jemné ovsené vločky (ak nemáme jemné, tiež ich zomelieme v malom mixéri, prípadne v kávomlynci, nie celkom na prášok), nahrubo zomleté vlašské orechy, kakao a umyté hrozienka. Namiesto hrozienok môžeme dať sušené brusnice, prípadne nadrobno pokrájané marhule.

  3. 3

    Vyšľaháme si sneh z bielkov, postupne pridávame kryštálový cukor. Tuhý sneh vmiešame do vločkovo-orechovej zmesi. Na papierom vyložený plech robíme pomocou dvoch lyžíc kôpky. Dávame ich ďalej od seba, pri pečení sa trochu roztečú. Pečenie v rúre uvádzam orientačne, každá rúra pečie inak.

Diskusia k receptu

24 komentárov k receptu
Dievčatá, ďakujem za nakuknutie.
@janger , piekla som na radšej dvoch plechoch. Ako som spomínala v recepte, keksy sa trochu roztečú, ale nie moc. Možno by to vyšlo na jeden veľký.
no a ja som tento rcp asi prespala :-) robievam casto keksy na take priebezne vyhryzkavanie, obohatim svoj repertoar, akurat uberiem cukor
Keksiky som upiekla. Su vynikajuce. Trosku som si pomenila recept. Cukor som zamenila za med, robila som 1,5davky. K orechom som pridala kokos a trosku mlieka, trosku pdp a trosku sody bicar. Po upeceni som spodok keksikov potrela cokoladou.

Pridaj komentár k receptu: